rose-8219_1920

Podzim je ideální doba pro výsadbu růží. Při správné péči budou dělat radost nádhernými květy

Výsadba růží není nijak složitá, ale musíte ji pochopitelně udělat správně, aby dobře zakořenily a potěšily vás nádhernými květy a příjemnou vůní. Růže jsou v Čechách velmi oblíbené a vidět je můžete prakticky na každé zahradě. Dnes se podíváme na to, jak je můžete s úspěchem zasadit na podzim, abyste si na jaře mohli užívat překrásných květů.

Co růže potřebují?

Poskytnout jim musíte slunné místo a humusovou půdu (stačí zahradní půda hnojená kompostovaným hnojem nebo kompostem). Nejprve ponořte kořeny rostlin do vody na dvě až tři hodiny. Poté ji složte do vykopané díry. Kořeny přitom nesmí koukat ven. Ideálně by měli být asi 5 cm pod zemí. Díru zakryjte, zkypřete půdu a zalijte.

Zdroj obrázku: Freepik

Než nastane první mráz, zakryjte půdu 20 až 30 cm další půdy, abyste vytvořili ochranu, anebo použijte klasické větvičky jehličí jako ochranu kořenů a půdy. Jedná se o klasickou ochranu růží, kterou musíte pochopitelně provádět každý rok předtím, než začnou mrazy. Pokud to neuděláte, kořeny s největší pravděpodobností zmrznou a z nádherného kvetoucího keře nebudete mít vůbec nic.

Mohlo by vás zajímat:  Začátečníci v péči o orchideje chybují, základem je uvědomit si kde květina roste v přírodě a co potřebuje

Co může růžím ublížit?

Mezi nejčastější chyby, které pěstitelé v případě růží dělají, je jejich nevhodné umístění. Růže jsou královny zahrady a potřebují správné místo. Ideální je, aby měly alespoň 6 hodin denně slunce a kvalitní zeminu. Stejně tak ovšem potřebujete správnou odrůdu, která se hodí do vaší zahrady. Existují velmi choulostivé, ale také velmi odolné odrůdy. Musíte proto vybírat s rozmyslem a zjistit si základní informace, než je koupíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud vám nechtějí kvést nebo růst, je dost možné, že jste je prořezali ve špatnou dobu. Většinu z nich ovšem můžete prořezávat pouze na jaře a na podzim. Během sezóny je to pro ně velmi nežádoucí. A zapomínat nesmíte ani na správnou péči. Zálivka, hnojivo a odstraňování odkvetlých květů jsou tři základní činnosti, na které nesmíte nikdy zapomínat. Růže vyžadují určitou péči. Pokud se jim budete správně věnovat, užijete si zaručeně nádherných květů během celého léta.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-plant-roses-1403055
Přidat na Seznam.cz