Rozmixujte skořápky a kávovou sedlinu. Získáte úžasný produkt

Vychutnali jste si právě lahodnou kávu a ke snídani jste měli vajíčka? Skořápky a kávová sedlina už nemají využití, a proto je házíte rovnou do koše. Co kdybychom vám ale řekli, že je můžete znovu využít? Ve skutečnosti vám mohou být velice užitečné.

Tip pro zahradníky

Jestliže milujete péči o rostliny a přináší vám potěšení každodenní starost o jejich správný růst a výkvět, budou se vám ingredience jako je skořápka nebo kávová sedlina hodit. Jakmile venku slunce získá na síle a přicházejí teplé dny, mohou vaše rostliny buď získat na kráse, nebo je naopak napadají různí škůdci. Abyste se jich zbavili, nepotřebujete drahé pesticidy, bohatě vám poslouží zbytky od snídaně.

Co budete potřebovat?

Stačí vám jen několik základních věcí:

  • Dvanáct prázdných vaječných skořápek
  • Čtyři velké lžíce kávové sedliny

Ingredience smíchejte a vložte do mixéru. Přidejte trochu vody, aby bylo snazší celou směs rozmixovat. Výsledná směs by měla vypadat jako kaše, ale být trochu tekutá. Pokud bude příliš hustá, přidejte trochu víc vody.

Mohlo by vás zajímat:  Mulčování kartonem vytvoří dobré půdní podmínky pro rostliny a sníží množství plevelu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Postup na zahradě

Jakmile máte směs připravenou, můžete vyrazit na zahradu. Vyhledejte rostliny, které mají se škůdci problém, a můžete zasáhnout. Směs nalijte kolem rostliny a čekejte pár dní, co se bude dít. Nejprve zaznamenáte, že šneci a slimáci, se od všech rostlin budou držet dál. Později díky několik opakováním může zmizet i drobnější hmyz, který rostlině ubírá na síle.

Kávová sedlina obsahuje dusičnany a slimáci jsou známí tím, že tuto látku nesnesou, proto se raději brzy stáhnou. Vaječné skořápky jsou zase plné vápníku, což rostlinám dodává spoustu živin, které by jinak museli dostat z jiného hnojiva. Vaše rostliny budou perfektně růst, kvést a vydrží plné síly po dlouhý čas.

Proces je nutné častěji opakovat, aby se škůdci nevracely a rostlina byla co nejlépe vyživená.

Přidat na Seznam.cz