Konec letní sezony je ideální doba pro přerovnání šatníku. Inspirujte se tipy známé spisovatelky

Konec letní sezony je ideální doba pro přerovnání šatníku. Inspirujte se tipy známé spisovatelky

Máte pečlivě uklizenou šatní skříň? Pokud ne, můžete se nyní inspirovat efektivními radami. Díky nim můžete ušetřit mnoho místa. Klasickým komínkům totiž odzvonilo, nahraďte je modernějšími metodami!

Než začněte s úklidem oblečení

Než se pustíte do organizování šatní skříně, protřiďte jednotlivé kousky oblečení. Ty, které už nebudete nosit, vyřaďte z šatníku a vyhoďte. Pokud je oblečení v dobrém stavu, můžete ho samozřejmě prodat anebo darovat. Také myslete na to, že prádlo, které nejvíce nosíte, by mělo být navrchu.

Mohlo by vás zajímat:  Mikrovlnka ulehčuje život, a to nejen při ohřívání jídla. Inspirujte se zajímavými vychytávkami
Zdroj obrázku: Freepik

Jak uskladnit v šatní skříni oblečení?

Byli jste doposud zvyklí dělat z vypraného, vysušeného a případně i vyžehleného oblečení komínky? Pak na ně zanevřete a zkuste jiné metody, které pomohou ušetřit místo v šatní skříni. Výhodné je oděv vkládat na úložné prostory vertikálně. Co to znamená? Trička, kalhoty, svetry a podobně zkrátka a dobře poskládejte na čtverec či obdélník a vložte na stojato do šuplíku nebo na polici. Tímto způsobem učí skládat oblečení dáma jménem Marie Kondo. Významně tím ušetříte prostor a budete mít i větší přehled o jednotlivých kouscích oděvu. Nevíte, jak na to? Na internetu lze najít přímo instruktážní video, jak skládat prádlo podle Marie Kondo.

Mohlo by vás zajímat:  Tři jednoduché způsoby, jak snížit počet much v domě
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na spodní prádlo a ponožky?

Menší kusy oděvu, jako je například spodní prádlo (podprsenky, kalhotky, trenýrky, boxerky), ukládejte zvlášť do speciálního šuplíku. Stejně tak postupujte i u ponožek. Na tento druh prádla je výhodné pořídit organizéry do šuplíku, které umožní třídění podle druhu oblečení. Vystačíte si však i s obyčejnými krabicemi od bot, které poskládáte vedle sebe. Pak už jen uložíte vše, co potřebujete.

A co ostatní kusy prádla?

Potom tu ještě máme ručníky, utěrky, ložní povlečení a podobně. Tyto kusy prádla zabírají zpravidla nejvíce prostoru ve skříni. Proto je ideálně srolujte do úhledné ruličky a uložte. Tak předejdete i pomačkání a ušetříte mnoho úložného prostoru, který jistě využijete na jiné předměty.

Zdroj: https://makespace.com/blog/posts/how-to-organize-your-closet/
Přidat na Seznam.cz