Rose 8219 1920

Tip pro pěstování růží. Využijte stonek aloe vera

Okrasa a pýcha každé zahrady. Každý, komu se povede vypěstovat bohatý keř posetý růžemi, se pak svou chloubou těší mnoho dní v roce. Pokud ještě takovou rostlinu na své zahradě nemáte, neváhejte a pusťte se do toho hned. Bude vás to stát minimum peněz a zapojíte své tvořivé ruce.

Na co si dát pozor

Růže nejsou jen obyčejným plevelem, který by rostl kdekoli sám ve ztížených podmínkách. Vyžadují dávku opatrnosti při zacházení, péče a pozornosti. Je nutné pravidelně keř prořezávat, hnojit, zalévat a také kontrolovat, zda nebyl napaden nějakým škůdcem nebo chorobou.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina je ideální hnojivo pro jehličnany i pokojové rostliny. Uplatnění najde i v lednici

Dlouhodobé pěstování růží

Růže můžete vysazovat po celý rok, a to nejlépe na to místo v zahradě, kde budou mít přívětivé podmínky. Chraňte jejich křehkou stavbu před přílišným větrem. Umístěte je raději do míst, kde tolik nefouká, a budou v bezpečí. Důležité je přidat do půdy trochu jílu, aby růže měla živiny a udržovat ji pravidelně vlhkou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jednoduchý trik pro vypěstování růže

Dostali jste darem růži nebo jste se chtěli v květinářství potěšit sami? Mátě štěstí. Díky této jedné rostlině si můžete vypěstovat celý nádherný a bohatý keř. Co budete potřebovat:

  • Aloe vera
  • Květináč
  • Nůžky nebo nůž
  • Růži
Mohlo by vás zajímat:  Trávník je důležité správně připravit na zimní měsíce

Nejprve odstřihněte list aloe vera. Do dužinové části zasuňte stonek růže, a poté od něj odstřihněte květ. Zbyde vám tak holá větvička zapíchnutá v aloe, kterou už je třeba jen zasadit. Volte středně velký květináč, aby měla rostlina dostatek prostoru. Nemusí být příliš velký, protože ji pak budete stejně přesazovat.

Trpělivě čekejte

Teď už jen buďte trpěliví. Rostlina potřebuje čas, ale brzy zpozorujete první lístky. Za nějaký čas můžete keř přenést do většího květináče, a poté rovnou do zahrady. Vypěstujete si nádherný keř téměř z ničeho, který vám bude dělat radost po dlouhá léta.

Přidat na Seznam.cz