Podlaha1

Podlaha stále jako nová: Všechny skvrny lze umýt šetrně a velmi jednoduše

Jak dostat odolné skvrny z podlahy? Lze to jednoduše a neagresivními prostředky. Díky tomuto postupu svou podlahu nezničíte a navíc bude zářit čistotou. Myslete na to, že chyby při čištění vedou k poškození podlahy, které jsou nevratné. Zejména u těch ze dřeva či vinylu. Proto buďte opatrní a vyzkoušejte několik způsobů uvedených níže.

Vše jde jednoduše

Většinou ta nejjednodušší řešení jsou také nejefektivnější. Pokud se chcete zbavit nečistot, nejlepší bude, když smeták omotáte jemnou látkou a umyjete podlahu. Při takovém způsobu nehrozí poškrábání podlahy.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční stromek nemusí skončit ihned na smetišti. Při správné péči vydrží několik týdnů
Zdroj obrázku: Freepik

Hleďte na opatrnost

Pokud jste zastáncem mopu, stále myslete na to, že před použitím musíte mop řádně vyždímat, a to především tehdy, když máte podlahu z laminátu, parket či dřeva. Pokud mop řádně nevyždímáte, hrozí, že se vám podlaha takzvaně nadzvedne a můžete ji leda tak vyměnit. To jistě nikdo nechce, není to totiž levná záležitost. Raději to neriskujte.

Vsaďte na ocet

Pokud vás zajímá, jaký čistič bude efektivní, ekologický a účinný, již znáte odpověď. Bude to jistě ocet. Vyčistí jakékoliv podlahy – od dřeva až po kachle. V domácnosti je jistě nenahraditelný. Jak ocet použít? Jediné, co musíte udělat, je nalít ocet do teplé vody ve správném poměru. Již po prvním umytí budou podlahy lesklé a krásně umyté. Jedinou nevýhodou je odér, který ocet vydává. Je tedy dobré místnost vyvětrat. Po chvíli ocet z podlahy vyprchá. Podlaha zůstane čistá a vydezinfikovaná.

Mohlo by vás zajímat:  Příliš mnoho tuku zkazí celé jídlo. Nevyhazujte ho, snadnými triky se přebytečného omastku zbavíte
Zdroj obrázku: Pixabay

Vinylová podlaha

Tato podlaha je jednoznačně nejideálnější pro udržení v hezkém stavu. Jedinou nevýhodou je, že hodně zadržuje prach. Abyste se ho účinně zbavili, je dobré použít ocet s vodou, do které nakapete trochu aviváže. Funguje antistaticky, takže veškerý prach se na mop či látku lépe přichytí.

Nesnesete ocet?

Pokud nesnesete ocet, využijte raději přípravek určený na mytí nádobí. Pokud máte doma parkety a nechcete použít ocet, do teplé vody nakapejte několik kapek prostředku na nádobí, smíchejte a máte hotovo. Můžete umýt podlahy. Pokud do vody přidáte pár kapek éterického oleje, bude váš dům krásně vonět.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/tricks-to-clean-any-type-of-floor
Přidat na Seznam.cz