podlaha1

Na každý druh podlahy existuje domácí prostředek, který ji šetrně a účinně vyčistí

Není třeba utrácet velké peníze za speciální prostředky na mytí podlah, aby zářily čistotou a byly správně umyté. Stačí použít produkty, které máte běžně doma ve spíži. Nejen že jsou ekologické, ale také pro vaše zdraví bezpečné, což se o chemických produktech jistě říci nedá. Vyzkoušejte pár účinných metod.

Jak umývat dřevěné podlahy

Pokud máte dřevěnou podlahu, která je lakovaná, nebude velký problém s její péčí. Stačí ji vysát jemným kartáčem a poté umýt vodou a mycím prostředkem na nádobí. Pokud máte dřevěnou podlahu ze světlého dřeva, použijte lžíci amoniaku na kýbl teplé vody a opatrně vytřete podlahu. Pozor na to, aby mop či hadřík nebyl příliš mokrý. Pamatujte na to, že dřevěné podlahy jsou třeba udržovat. Takže jakmile uvidíte, že se lak ztrácí, je třeba podlahu opět nalakovat, aby se neponičila.

Zdroj obrázku: Freepik

Kachle z keramiky nebo kameniny

Pro takové kachle je nejlepším řešením teplá voda, mýdlo a pár kapek leštidla. Můžete použít i trochu octa nebo citronové šťávy. Pokud máte na podlaze silné skvrny či je podlaha zašedlá, můžete použít co nejteplejší vodu a smíchat ji s amoniakem. Na litr vody použijte lžíci amoniaku. Můžete také použít litr vody a půl sklenice octa.

Mohlo by vás zajímat:  Vylouhované čajové sáčky využijí rostliny, doma pomohou s úklidem

Panelová podlaha

Ano, na trhu existuje nepřeberné množství přípravků, ale jeden účinný si můžete doma namíchat. Do kýblu nalijte sklenici lihového octa, sklenici vody, sklenici alkoholu a čajovou lžičku mycího prostředku na nádobí. Vše dobře promíchejte a umyjte nejlépe pomocí dokonale vyždímaného hadříku nebo kvalitního mopu.

Zdroj obrázku: Freepik

Linoleum

Linoleum je dobře čistitelný materiál. K tomuto kroku můžete použít vodu a šedé mýdlo. Pokud máte na podlaze silné skvrny, například od lepidla po pásce či jiné, použijte terpentýn. Pracujte s ním při otevřeném okně. Také doporučujeme vyvarovat se abrazivním prostředkům. Ideální bude, pokud na linoleové podlahy použijete jednu sklenici vody, jednu sklenici octa, jednu sklenici izopropylalkoholu, tři kapky mycího prostředku na nádobí a patnáct kapek éterického oleje. Pomocí této tekutiny důkladně umyjete podlahu.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/tricks-to-clean-any-type-of-floor
Přidat na Seznam.cz