Stopku mravencům v domácnosti lze vystavit poměrně snadno. To hlavní mají lidé doma, jenom to přehlíží

Stopku mravencům v domácnosti lze vystavit poměrně snadno. To hlavní mají lidé doma, jenom to přehlíží

Mravenci jsou hmyz, který může být užitečný – třeba když vaše rostliny napadnou škůdci. Je to ale i hmyz, který může být nepříjemný – pokud se zabydlí ve vaší domácnosti. Jestliže je to právě váš případ a mravenci se to ve vašem interiéru doslova hemží, naučíme vás, jak s nimi zatočit.

Pomůžou věci kyselé

První dva pomocníci jsou z oblasti těch kyselých. Jedná se buď o kyselinu citronovou smíchanou s vodou, nebo citronovou šťávu. Dobrým pomocníkem ale může být také ocet – ten základní, kvasný lihový. Kyselé vlastnosti obou látek, ale i silná vůně je něco, co mravencům rozhodně nedělá dobře. A tak stačí rozstřikovač a aplikace na problémová místa.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní procházky mohou být pro pejsky utrpení. Ochraňte svého mazlíčka před mrazem a štiplavou solí

Fungují věci silné

Na mysli máme především koření. A to takové, které vadí ve větší koncentraci i lidem. Je to jak černý pepř, tak je to také chilli, popřípadě to mohou být i feferonky. Ideální je vždy použít prášek. Ten buď nasypte do jejich cestiček, nebo smíchejte s vodou a opět pomocí rozstřikovače aplikujte tam, kde vás mravenci trápí.

Zdroj obrázku: Freepik

Odradí věci běžné

Na mravence však fungují i zcela běžné věci, které nám jako lidem dokonce i chutnají. Může se jednat o příjemně vonící skořici, nebo také kávu – v tomto případě kávovou sedlinu, lidově nazývanou jako lógr. Obojí je vhodné v suchém stavu nasypat na místa, kudy mravenci chodí, kde se zdržují, nebo kudy patrně vnikají do našich obydlí.

Mohlo by vás zajímat:  Nové oblečení je skrytá hrozba. Před prvním nošením nepatří do skříně, ale do pračky

Překvapí věci čisticí

Posledním pomocníkem, který funguje na mravence, je mýdlo. Ideálně tedy mýdlová voda, kterou stačí rozprašovačem aplikovat na místa, kde se chceme mravenců zbavit. Právě mýdlo, které známe všichni jako určitý symbol čistoty, je velmi aktivní pomocník ve chvíli, kdy nás tento drobný, ale mnohdy zákeřný hmyz začne v domovech značně obtěžovat.

Nebojte se kombinovat

Na závěr už jenom dodejme, že různé kombinace metod rozhodně nejsou zapovězené. Pokud vytvoříte roztok, kde zkombinujete několik našich rad, rozhodně to není a nebude na škodu a vy si budete moci velmi brzy znovu užívat domova bez škůdců.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz