Man With Cleaning Products

Po létě si zaslouží celý domov osvěžit a uklidit

Měsíc září je první podzimní a tomu odpovídá i počasí. Většinou už nebývá tak hezky jako o velkých prázdninách, takže více času se tráví v prostředí domova. Určitě stojí za to si obydlí uklidit, abyste se v něm cítili příjemně. Co byste měli hlavně udělat?

Proberte letní oblečení a obuv

S příchodem podzimního počasí se mění styl oblékání. To letní stále častěji zůstává na ramínkách a dáváme přednost teplejším mikinám či svetrům. Je proto třeba oblečení přebrat a vyřadit to, které už určitě nebudete nosit. Vyperte a uskladněte ho na vhodném místě.

Mohlo by vás zajímat:  Zdravé bydlení začíná důsledným úklidem, na některá místa při něm ale zapomínáme

Ukliďte si v ložnici

Nedejte roztočům žádnou šanci, aby se jim u vás dobře žilo. Využijte teplých podzimních dnů, abyste vyprali peřiny a připravili je na zimu. Venku vám na sluníčku krásně proschnou. Totéž udělejte s povlaky matrací. Ložní prádlo je třeba udržovat v čistotě, čímž eliminujete rozmnožování roztočů.

Zdroj obrázku: Freepik

Umyjte všechna okna

Do Vánoc je sice ještě času dost, ale okna si už důkladně umýt doma můžete. V prosinci vám pak bude stačit je setřít z venkovní a vnitřní strany. Podzimním čištěním oken si práci značně zjednodušíte a ve vánoční době, kdy nebudete nic už stíhat, vám to přijde určitě vhod.

Mohlo by vás zajímat:  Navraťe svým záclonám zářivou bělost a svěží vůni. Vše potřebné najdete doma

Provětrejte spíž

Pořádek je třeba udělat také ve spíži. Měli byste vyřadit prošlé potraviny, umýt poličky a dát na ně čistý úklidový papír. Tímto krokem si spíž zpřehledníte, protože budete vědět, kde co máte. Během roku, jak tam potraviny postupně nakupujete a ukládáte, se kolikrát v jejich skladování udělá nepřehledný nepořádek.

Nezapomeňte na elektrospotřebiče

S úklidem je nutné počítat také u jednotlivých spotřebičů, které doma používáte. Rozhodně si vaši péči zaslouží. Týká se to především pračky, ledničky, mikrovlnné trouby, kávovaru či sušičky nebo myčky na nádobí. Nevěřili byste, kolik špíny se v nich během používání usazuje.

Zdroj: https://www.idealhome.co.uk/care-and-cleaning/autumn-cleaning-checklist-254584
Přidat na Seznam.cz