2150453336

Správný způsob čištění propůjčí zrcadlům dokonalý lesk a čistotu

Dokonale vyleštěné zrcadlo je nezbytností každé koupelny. A také noční můrou mnoha žen. Zajistit si krásně čisté a vyleštěné zrcadlo není pro každou ženu jednoduché, ale ve skutečnosti to zvládne každý. Musíte mít jen správné pomocníky a udělat pár snadných kroků, které vás dovedou k požadovanému výsledku. Nepotřebujete na to nic jiného než kvalitní hadřík a efektivní čisticí prostředek. Jak na to?

Co použít na zrcadlo?

Máte-li doma prostředky z drogerie, které jsou určené pro čištění skla, můžete je klidně použít. Mnohem důležitější je správný hadr, který použijete při úklidu i leštění. Musí být z mikrovlákna, abyste získali povrch bez šmouh. Spolehnout se můžete také na trik našich babiček, kterým jsou obyčejné (černobílé) noviny.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen se usazuje i v toaletě. S našimi triky bude opět zářivě čistá
2148587346
Zdroj obrázku: Freepik

Postup

Nejdřív ze zrcadla odstraňte větší nečistoty, jestli se s něčím takovým potýkáte. Usazeniny od vodního kamene nebo jiné nečistoty musí pryč jako první. Potom si připravte hadřík z mikrovlákna. Přeložte ji tak, abyste měli k dispozici několik čistých kusů. Jestli je příliš malý, připravte si jich víc. Jakmile se zašpiní, jednoduše použijete další.

Na celý povrch zrcadla aplikujte čisticí prostředek, který chcete použít. Otírejte povrch od levého horního rohu postupně až do dolního pravého rohu. Tímto způsobem se velmi efektivně vyhnete šmouhám. Nakonec se podívejte na zrcadlo z různých úhlů pohledu a v případě potřeby ho doleštěte čistým hadříkem. Jakmile nebude hadřík dokonale čistý, zanesete si na povrch nečistoty a můžete začít znovu.

Mohlo by vás zajímat:  Digestoř si zaslouží pravidelnou péči. Mastné nečistoty vyřeší nejlépe paradoxně olej

Domácí prostředky

Nechcete používat čisticí prostředky z obchodu? Vyrobte si vlastní. Stačí vám k tomu ocet a voda. Do půl litru vody stačí přidat jednu lžíci octa a pomocí lahví s rozprašovačem nanesete na zrcadlo. Další možností je obyčejná pěna na holení. Ta zajistí nejen zářivou čistotu, ale také se vám sklo nebude mlžit při koupání nebo sprchování.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a35244651/how-to-clean-a-mirror/
Přidat na Seznam.cz