Creative View Indoors Window Curtains

Záclony vybělí přirozeně sůl, citron, jedlá soda nebo ocet

Každá domácnost je svým způsobem specifická. Záclony se mohou zdát na první pohled jako zastaralý doplněk. Svou funkci ale plní více než zdatně. Nejenže působí elegantním dojmem, ale brání také průniku světla nebo hmyzu dovnitř místnosti. Vybledlé nebo zatuchlé záclony či závěsy nevypadají dobře. Nemusíte se jich ale okamžitě zbavovat. Dají se totiž vybělit domácími prostředky. Stačí přidat do prádla jednu nebo dvě ingredience a vaše prádlo bude opět zářit novotou.

Mohlo by vás zajímat:  Čistá matrace je základ kvalitního spánku. Ten nejlepší čisticí prostředek si snadno připravíte

Kuchyňská sůl

Zašedlé záclony lze vybělit kuchyňskou solí. Celý proces zabere několik hodin. Čekání se ale nakonec vyplatí. Do velké nádoby nebo mísy nalijte vodu, ponořte do ní záclony a přidejte sklenici soli. Celý obsah zamíchejte a nechte prádlo namočené. Namáčení by mělo trvat minimálně tři hodiny, ale pro co nejlepší výsledky nechte odmočit klidně přes celou noc. Po uplynutí doby záclony vymáchejte. Poté prádlo vyperte na vhodný program.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva

Prach je dalším nepřítelem záclon. Záclony je přitahují a zároveň i žloutnou. Neztrácejte hlavu, pomoci vám může citronová šťáva. Stačí ji přidat do vody a namočit v ní látky. Čím více citronové šťávy přidáte, tím lepší výsledky očekávejte. Citronová šťáva působí mnohem rychleji než sůl. Výsledky se mohou dostavit již po první hodině. Na konci vložte prádlo opět do pračky a spusťte příslušný program.

Mohlo by vás zajímat:  Překvapivé způsoby, jak odstranit rez ze všech povrchů bez speciálních čističů

Jedlá soda a ocet

Nesmíme zapomenout na dva největší pomocníky při čištění domácnosti. Řeč je především o jedlé sodě a octu. Obě složky mají silný čisticí a bělicí účinek. Použitím těchto prostředků dosáhnete obnovení bílé barvy, ale má to háček. Použitím těchto látek může dojít ke ztuhnutí záclon, což nemusí být vždy v zájmu. Záclony jsou totiž oblíbené především pro svou jemnost. Jak použít tyto prostředky?

Jedlou sodu i ocet stačí nasypat nebo nalít do přihrádky určené pro prací prostředek a následně záclony nechat vyprat.

Zdroj: https://www.sunbell.it/en/blog-en/how-to-bleach-curtains/
Přidat na Seznam.cz