Zrcadlo1

Na vyčištění všech ploch v domácnosti si vystačíte s několika málo přírodními produkty

Vyčistit veškeré povrchy v domácnosti můžete velice snadno a bez použití komerčních chemických přípravků. Právě tyto přípravky mohou být nebezpečné nejen pro naše zdraví, ale také pro zdraví našich dětí. Proto je dobré zaměřit se přírodní metody, které jsou neméně účinné. Můžete investovat do kupovaných přípravků, nicméně ušetříte spoustu peněz, pokud si připravíte svoje vlastní.

Dřevo

Dřevo vypadá krásně, ať už na podlaze, nebo na nábytku. Vyžaduje ale speciální péči, aby si zachovalo svou krásu. Zkuste vyleštit dřevěný nábytek olejem, který běžně používáte v kuchyni. Do malé misky nalijte dvě sklenice oleje a přidejte čerstvou šťávu z citronu. Takto připravené leštidlo můžete používat například v rozprašovači.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr dekorací je radost, ale všeho s mírou. Zútulněte si domov jednoduše a levně
Zdroj obrázku: Freepik

Zrcadla a sklo

Ani čištění zrcadel nemusí být problematické. Stačí, když si vodu zředíte s trochou octa. Popřípadě si můžete připravit speciální prostředek, který využijete při čištění veškerých skleněných výrobků ve vaší domácnosti. Smíchejte dvě sklenice vody, půl sklenice octa, 2 lžíce citronové šťávy a 1 lžíci mycího prostředku. Promíchejte a nalijte do láhve s rozprašovačem. Následně můžete použít na sklo. K leštění jsou skvělé noviny nebo papírové ručníky.

Nábytek

Pokud na utírání použijete pouze hadřík z mikrovlákna, nábytek lépe očistíte od prachu. Použít můžete jen klasickou vlažnou vodu, popřípadě s trochou mycího prostředku.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěné podlahy se těší oblibě, vyžadují ale správnou údržbu a opatrnost
Zdroj obrázku: Freepik

Sprchový kout

Sprchový kout je jedním z nejpoužívanějších míst v naší domácnosti. Velkým problémem zde je zejména vodní kámen. Komerční prostředky, které ho účinně odstraňují, jsou nebezpečné, neekologické a navíc dost drahé. Přitom stačí použít klasický ocet! Ten si velice dobře poradí s vodním kamenem, který rozpustí. Na odolnější usazeniny můžete použít pastu, kterou vytvoříte smícháním octa a jedlé sody v takovém poměru, aby vznikla hustá směs.

Škrábance

Můžete skrýt škrábance na stole pomocí bílé zubní pasty.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/how-to-clean-surfaces
Přidat na Seznam.cz