White 2563976 1920 (1)

Pět domácích hacků, které pomohou s čištěním parapetu

Přiznejte si to, jen málo z vás sleduje čistotu parapetu, ale je to právě okenní parapet, který může zkazit pohled na celou místnost. Dostane se na něj spoustu různých nečistot, počínaje prachem a konče stopy rzi od kovových součástí parapetu. Níže uvádíme 5 hacků, které Vám čištění parapetů usnadní.

Ocet

Ocet je dobrým čističem mnoha povrchů. Nejenže odstraňuje skvrny, ale také čistí rez a zároveň osvětluje samotný okenní parapet. Smíchejte ocet a vodu 1:1, namočte směsí skvrny a nechte 20 minut působit. Poté postačí místo otřít, a je po skvrnách! V tomto případě nezapomínejte na použití rukavic, které uchrání ruce před poleptáním.

Mohlo by vás zajímat:  Aby myčka dobře myla, sama musí být čistá. K tomu stačí málo
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mýdlo

Klasické tvrdé mýdlo může být použito při úklidu různými způsoby. Rozemelte mýdlo a přidejte jej do horké vody, namočte hadr touto směsí a protřete špinavý povrch. Na mastnoty můžete namazat mýdlem namazat a nechat 30 minut působit.

Melaminová houba

Tento pomocník je opravdu schopen zázraků a může umýt cokoliv. A to je důvod, proč získala tolik popularity u žen v domácnosti. Navlhčete houbu a otřete s ní okenní parapet. Chcete-li zničit staré skvrny, budete muset vyvinout větší úsilí, ale výsledek je zaručen. Nezapomeňte po čištění odstranit zbytek houby.

Mohlo by vás zajímat:  4 rostliny, které jsou jedinečným doplňkem podzimního interiéru

Zubní pasta a křída

Zní to neobvykle, že? Tato metoda byla používána po celá léta našimi prarodiči. Křídu je nutné předem brousit do práškového stavu a poté v poměru 1:1 smíchat s pastou. Tuto směs aplikujte vlhkou houbou a snažit se ji vtírat do povrchu. Když všechny nečistoty zmizí, otřete okenní parapet vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tekuté mýdlo a soda

Vezměte malý talíř, promíchejte v něm 3 lžíce sody a 4 lžíce mýdla. Směs aplikujte na okenní parapet a nechte 30 minut působit, nebo dokud neuvidíte nečistoty mizet. Poté vše smyjte vlhkým hadrem.

Mohlo by vás zajímat:  Repasovaný počítač jako rozumná volba pro běžnou domácnost? Jednoznačně!

Tyto hacky pomohou nejen s rychlým  čištěním parapetu, ale zároveň máte jejich ingredience neustále po ruce, a můžete je použít při úklidu celé domácnosti.

Přidat na Seznam.cz