Obaly od vonných svíček se promění v květináče nebo malý stojánek. Kreativních nápadů není nikdy dost

Obaly od vonných svíček se promění v květináče nebo malý stojánek. Kreativních nápadů není nikdy dost

Vonné svíčky patří mezi nejoblíbenější interiérové dekorace, které stojí pár korun, ale navodí příjemnou atmosféru k nezaplacení. Prodávají se v různých barevných variantách a velikostech. Při hoření vydávají příjemnou vůni, často jsou prostředkem pro aromaterapii, ale jednou vyhoří. V tu chvíli zůstane na stole prázdná nádobka, která povětšinou skončí v koši. Ale nemusí, může se totiž využít pro rozličné účely a prakticky lze upotřebit v celé domácnosti.

Pro relaxaci a dobrou náladu

Vonné svíčky umí zpříjemnit romantickou chvilku v koupelně, v ložnici nebo při posezení na terase se sklenkou vína. Jsou jedinečným zpestřením při pobytu v obývacím pokoji, kde plápolající plamínky spoluvytváří pohodu. Usnadňují relaxaci, protože obsahují vonné esence, dokonce umí zbavit migrény, stresu nebo svalového napětí. Aromatické svíčky zvládnou navodit vnitřní harmonii, jsou doslova lékem pro tělo i duši. A také pomáhají usnout, když se použije levandulové aroma, nebo naopak povzbudit při citrusových vůních.

Mohlo by vás zajímat:  Z tvrdého chleba snadno ještě vykouzlíte výbornou večeři nebo křupavou snídani
Zdroj obrázku: Freepik

Prázdné nádobky nejen pro kreativní tvoření

A co s prázdnými nádobkami? První možnost, kterou využije každý, kdo miluje kreativní aktivity, je tvoření. Z nádobek se mohou vyrobit různé skládačky nebo vytvořit domečky či prolézačky pro domácí zvířátka, například křečky. Prázdné obaly jsou jako stvořené pro zahradničení, kdy se mohou přeměnit v malé květníky. To platí zejména pro skleněné nádoby, do kterých se mohou umístit rostliny nebo vsypat kamínky a použít pro interiérové dekorace.

Malá vázička i skrýš na drobné šperky

Vyšší sklenky mohou posloužit jako nápadité vázičky, které se mohou popsat zajímavými citáty nebo pokreslit drobnými obrázky speciálními fixami na sklo. Nádoby najdou uplatnění i v koupelně, mohou fungovat pro umístění kosmetických doplňků včetně vatových tamponků nebo vatových tyčinek. Obdobně jsou sklenky ideální pro ukládání drobných šperků, náušnic nebo přívěsků na kosmetickém stole. Obaly jsou možností, kam vložit i drobné kancelářské potřeby. Pořádek na kancelářském stole usnadní práci, stejně jako roztříděné kancelářské spony či sponky do sešívačky, gumy a ořezávátka a další potřeby, pro které mají sklenky ideální velikost.

Zdroj: https://cleanmyspace.com/20-things-to-do-with-recycled-candle-jars/
Přidat na Seznam.cz