Zářivě bílé záclony sluší každému interiéru. Jejich dokonalý vzhled pomohou udržet osvědčené metody

Zářivě bílé záclony sluší každému interiéru. Jejich dokonalý vzhled pomohou udržet osvědčené metody

Pokud máte doma bílé záclony, určitě víte, že po nějakém čase nevzhledně zešednou a je potřeba je vybělit. Kvůli slunečnímu svitu, prachu a také znečištění, ke kterému doma běžně dochází, mohou záclony snadno ztratit svou bělost. Jak jim ji vrátit zpátky, se dozvíte právě z dnešního článku. Použít můžete hotové přípravky, ale rozhodně nezatracujte ani domácí prostředky, které najdete v kuchyni.

Vyzkoušejte vaječné skořápky, stolní sůl nebo ocet

Jak vyprat záclony, aby byly krásně bílé a zdobily váš byt? Můžete použít například aspirin. Ačkoli ho máme spojený s léčbou chřipky nebo migrény, má také skvělé bělicí účinky a záclonám vrátí jejich bělost. Rozpusťte pět tablet aspirinu ve vodě a do té namočte závěsy. Po několika hodinách záclony můžete vyprat. Budou vypadat jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Sněhově bílé záclony rozzáří každý domov. Přírodní metody je vybělí jednoduše a bez zatížení

Vaječné skořápky jsou jednoduchým prostředkem, jakým vybělit závěsy a ubrusy. Většina lidí je ihned vyhodí do koše, ale přitom se v domácnosti skvěle hodí. A jakým způsobem je použít? Dejte je do vlněného sáčku a vložte společně se záclonami do pračky. Uvidíte, jak bílé záclony vytáhnete z pračky. Bílá barva pak dokonce vydrží mnohem déle.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl je skvělým prostředkem na bělení, stejně jako jedlá soda

Použít jako bělicí prostředek můžete také kuchyňskou sůl. Je to prostředek, který je stoprocentně účinný. K pěti litrům vody přidejte 250 gramů soli a míchejte, dokud se nerozpustí. Zažloutlé závěsy dejte do roztoku a nechte je namočené alespoň tři hodiny. Pokud je žlutá barva silná, nechte závěsy namočené přes noc. Následně je dejte do pračky a vyperte.

Mohlo by vás zajímat:  Zařízení neustále zapojená do zásuvky navyšují roční spotřebu elektřiny

Podobný účinek jako sůl má jedlá soda. 500 gramů rozpusťte v deseti litrech vody a ponořte do ní závěsy. Po třech hodinách je vyperte v pračce, namočení v jedlé sodě zvýší účinnost praní. Jedlá soda má skvělé změkčující a bělicí účinky. Lihový ocet vás zbaví šedého zabarvení na záclonách, stačí, když přidáte půl litru octa na deset litrů vody. Namočte záclony a poté je dejte vyprat.

Zdroj: https://inthewash.co.uk/laundry-and-ironing/how-to-whiten-net-curtains/
Přidat na Seznam.cz