Otevřít zavařovací sklenici je někdy tvrdý boj, zkuste příště některý z šikovných triků

Otevřít zavařovací sklenici je někdy tvrdý boj, zkuste příště některý z šikovných triků

Otevřít pečlivě zavřenou zavařovací sklenici může být opravdovým oříškem i pro silného muže, natož pak pro ženu v kuchyni. Některé sklenice jsou opravdu natěsno zavařené, při otevírání kloužou a není snadné víčko odšroubovat. Pokud vám tato situace není cizí, pak jste tu správně. Níže najdete ty nejjednodušší a nejspolehlivější způsoby, jakými je možné otevřít veškeré zavařeniny. Jak si tedy můžete poradit a co k tomu budete potřebovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Gumové rukavice

Všichni jistě víte, že otevřít zavařovací sklenici může být problém právě proto, že to poměrně hodně klouže. Mnoho žen si proto bere na pomoc utěrku, ale ona mnohdy prokluzuje i ta. Když nemáte ten správný úchop, je jasné, že se vám nedaří sklenici odšroubovat. S tím vám mohou pomoci gumové rukavice. Zkuste si je dát na obě ruce. Jednou rukou si přidržujte sklenici, tou druhou chyťte víčko a pokuste se s ním otočit. Měly byste brzy slyšet cvaknutí a následně cítit povolení víčka, které již půjde dobře odšroubovat. Pokud víčko drží dobře i tak, vyzkoušejte níže uvedený trik s horkou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Řezané pivoňky vydrží ve váze déle díky správnému střihu a dobře zvolené váze
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte horkou vodu

Pokud vám výše uvedená rada nepomohla, bude potřeba uvolnit tvrdohlavé víčko pomocí horké vody. Otočte zavařovací sklenici vzhůru nohama a postavte ji do misky dnem vzhůru. Dejte vařit vodu a víčko ponořte do vroucí vody. Horká voda by měla pomoci uvolnit víčko, které vám půjde snadno odšroubovat. Jediné, co je potřeba, je nechat chvíli horkou vodu pracovat. Proto nezkoušejte víčko odšroubovat dříve než za minutu až dvě. Pak už by mělo být opravdu snadné od sebe víčko a sklenici oddělit. Pokud vám nepomůže ani tento trik, pak už vám nepomůže nic jiného než otvírák na zavařovací sklenice.

Mohlo by vás zajímat:  O lépe vyprané prádlo se postará vlhčený ubrousek a ocet

Vlastně ano, jedna rada ještě existuje, ale už bude vyžadovat trochu umu a trpělivosti. Můžete se pokusit odtáhnout víčko od sklenice příborovým nožem. Dostat se nožem mezi víčko a samotnou sklenici bude ovšem vyžadovat trochu trpělivosti a pak budete muset najít to správné místo, ve kterém je potřeba s nožem otočit.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-open-a-jar/
Přidat na Seznam.cz