Mosquito White Mosquito Wire Mesh Net Mosquito Disease Is Carrier Malaria

Komárník přirozeně zabrání náletům obtížného hmyzu

Nejlepší ochranou před komáry v bytě či domě jsou pochopitelně moskytiéry v oknech. Na druhou stranu trvá komáří sezona maximálně čtvrt roku, a tak spousta lidí nechce do oken instalovat nevzhledné sítě, které navíc dělají interiér vizuálně tmavší. V některých nemovitostech to kromě toho nepovolí majitel. A tak nezbývá než využívat mírně jedovaté difuzéry, které komáry a další hmyz odpuzují, nebo si větrání v podvečer a v noci odpustit. Naštěstí existuje i ekologická alternativa komerčních difuzérů, přírodní repelent, jehož odér nemohou komáři vystát. Co je tento repelent zač?

Mohlo by vás zajímat:  Rez neudělá na žádném povrchu radost. Existuje několik přírodních způsobů, jak se jí zbavit

Komárník

Jedná se o rostlinu, pro kterou se vžilo lidové označení komárník. Jak vidno, potenciálu téhle byliny z rodu rýmovníku si všimli už naši předkové, kteří jí přiřkli příhodné jméno. V květinářstvích nebo na internetu ji většinou najdeme pod jejím latinským názvem Plectranthus glabratus. Komárník komáry neodpuzuje vůní svých květů, které jsou velmi nevýrazné, ale hlavně lehce kafrovým odérem, který rostlina uvolňuje z listů.

Zdroj obrázku: Freepik

Daří se mu skoro všude

I když mnoho příbuzných této rostliny pochází ze Středomoří a potřebuje hodně slunce, komárník je relativně nenáročná rostlina, které se bude dařit i na balkoně, nebo dokonce na okně uvnitř bytu, bude-li okno orientováno na jih nebo na západ. Komárník je třeba citlivě zavlažovat, substrát by neměl úplně vyschnout, ale rostlina nemá ráda příliš mnoho vláhy, pak jí začnou uhnívat kořeny. Asi nejsnazší je proto pořídit si na zalévání automatický dávkovač.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se vodního kamene na sprchové hlavici pomůže ocet nebo jedlá soda

Nejen proti komárům

Nejlepší na komárníku je, že odpuzuje nejen hmyz, který mu dal jméno, ale také celou řadu dalších nepříjemných návštěvníků. Prokazatelně účinný je proti molům nebo můrám, příliš ho však nemusejí ani mušky octomilky. Lidem je přitom naštěstí jeho vůně poměrně příjemná, a tak komárníku rádi prominou, že nejde o žádnou vizuálně atraktivní rostlinu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/plectranthus-plant-profile-4797062
Přidat na Seznam.cz