Ants 498731 1920

Osm způsobů, jak mravencům dát najevo, že doma nejsou vítaní hosté

Objevili se vám doma nežádoucí nájemníci v podobě mravenců? V zahradnických obchodech se otázky týkající se mravenců množí. Jak se jich zbavit z domácnosti? Nevěste hlavu, všechno je možné! Dokonce v tomto případě není třeba sáhnout po chemických přípravcích, bohatě postačí použít to, co máte doma!

Šalvěj

Mravenci nenávidí její vůni a navíc ji cítí již z dálky. Zasaďte proto šalvěj ve své zahradě. Sekundárně poslouží také v podobě výluhu, kterým můžete postříkat místa, na kterých se mravenci shlukují.

Mohlo by vás zajímat:  Kyselina citronová se postará o čistou domácnost, blahodárně působí ale i na lidské tělo

Bazalka

Nasekané bylinkové listy poházejte kolem prahu domu či u balkónových dveří. Stejně tak přilepte několik čerstvých listů bazalky do kuchyňských skříněk. Její intenzivní vůně mravence efektivně odpudí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Máta 

Máta peprná je přírodní repelent proti hmyzu, který může být velmi účinný při odpuzování mravenců. Smíchejte 10 až 20 kapek esenciálního oleje z máty peprné se 2 šálky vody. Nastříkejte směs kolem základových desek a oken.

Káva 

Pro nás je její aroma uklidňující, u mravenců platí opak. Pokropte povrchy, na kterých se mravenci vyskytují, kávou. Spolehlivě je odradí. 

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla pro osvětlení obývacího pokoje

Sůl 

Tento „bílý jed“ spolehlivě pomůže změnit cestu těchto malých návštěvníků. Najděte jejich obvyklou cestičku a tu zasypejte solí. Stejný efekt budou mít malé kupičky soli u prahů vchodových dveří, na okenních parapetech či v rozích místností, které mravenci navštěvují.

Pepř

Vzhledem k tomu, že mravenci nesnáší zápach pepře, je vskutku jedno, zda použijete černý či červený. Rozsypejte jej v okolí domu a na místech, ve kterých se zdržují. Mravenci nemají šanci! 

Ocet a citron

S touto směsí stačí otřít zárubně, skříně a zásuvky, do kterých se mravenci dobývají. Vůně této směsi působí takovým způsobem, že hmyz nebude chtít vaše obydlí navštívit několik dní.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné škůdce si často přineseme domů s nákupem a ani o tom nemusíme vědět
Zdroj obrázku: Pixabay

Kvasnice

Kvasnice mravenci považují za svého nepřítele a jejich vůně nepatří mezi jejich oblíbené. Rozpusťte droždí v horké vodě a vzniklou látku dejte na odličovací tampony, které umístíte na různá místa v domě. 

Zdroj: https://food.ndtv.com/health/how-to-get-rid-of-ants-8-home-remedies-that-do-the-trick-1666939
Přidat na Seznam.cz