Blinds 5928692 1280

Do úklidu jedině s dobrou náladou a systematičností. Nakonec se na něj budete těšit

Úklid bytu může být náročný, zabere hodně času, a stejně nemusíte docílit vytouženého výsledku. Pokud pro vás není snadné zorganizovat si při něm práci, poradíme vám, jak postupovat, aby vám to netrvalo příliš dlouho a byli jste spokojení.

Důležitá je motivace a pozitivní přístup

Ano, úklid samotný sice není nijak radostný, ale abyste v sobě ve spojitosti s ním vyvolali pozitivní emoce, zkuste se zaměřit na to, proč ho děláte. Vaše bydlení bude díky němu čisté a bezpečné, úklidem ho prosvětlíte a zbavíte se přebytečných věcí, získáte více místa a budete se cítit pohodlněji. Navíc ani případná nečekaná návštěva vás nijak nevyvede z míry.

Mohlo by vás zajímat:  Čtyřnozí mazlíčci dávají čalouněnému nábytku zabrat. Díky jednoduchému postupu bude stále čistý

Úklid si můžete zpříjemnit například poslechem oblíbené hudby a těšit se na odměnu, kterou jste si sami slíbili a kterou může být cokoliv, co si dopřejete po práci a co vás bude těšit, například relaxační koupel nebo oblíbený film.

Buďte stratég

Do bitvy s nepořádkem se vydejte se správnou strategií. Dobré je vzít si pytel na odpadky a v dané místnosti do něj sesbírat vše, co chcete vyhodit. Poté se doporučuje vynést z místnosti všechny věci, které by vám při úklidu mohly překážet. Větší věci přeneste, jak jsou, ty menší naskládejte do krabice a dejte je stranou.

Mohlo by vás zajímat:  Kráska z Číny ozdobí každý domov. O pileu se postará i úplný začátečník
Zdroj obrázku: Pixabay

Uvolníte tak zejména podlahu, kterou bude snadnější zamést a vytřít, a také povrch skříněk a polic, které budete moci očistit od prachu. Při odstraňování prachu nezapomeňte také na elektroniku, protože tam se prach hodně usazuje. Abyste toho neměli najednou příliš, dejte si předsevzetí, že si v nejbližší době projdete a vytřídíte také obsah skříní a zásuvek.

Jednoduchost znamená méně práce při úklidu

Myslete na to, že čím jednodušeji bude vaše bydlení zařízeno, tím méně úsilí a času bude třeba věnovat úklidu. Využijte úklid tedy také k tomu, abyste se zbavili všech nepotřebných dekorací a jiných předmětů, které pouze zabírají místo a chytají prach.

Mohlo by vás zajímat:  Nalakování ochrání dřevo venku i v interiéru. Základem je vybrat správný typ

Pokud máte menší předměty, které si chcete nechat, je lepší je uchovávat v uzavřených skříňkách, zásuvkách nebo v krabicích či košících s víkem. Výběr je v současné době nepřeberný a kromě praktického uložení věcí tak získáte i nové dekorativní prvky.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/how-to-clean-house-fast/
Přidat na Seznam.cz