Blinds 5928692 1280

Do úklidu jedině s dobrou náladou a systematičností. Nakonec se na něj budete těšit

Úklid bytu může být náročný, zabere hodně času, a stejně nemusíte docílit vytouženého výsledku. Pokud pro vás není snadné zorganizovat si při něm práci, poradíme vám, jak postupovat, aby vám to netrvalo příliš dlouho a byli jste spokojení.

Důležitá je motivace a pozitivní přístup

Ano, úklid samotný sice není nijak radostný, ale abyste v sobě ve spojitosti s ním vyvolali pozitivní emoce, zkuste se zaměřit na to, proč ho děláte. Vaše bydlení bude díky němu čisté a bezpečné, úklidem ho prosvětlíte a zbavíte se přebytečných věcí, získáte více místa a budete se cítit pohodlněji. Navíc ani případná nečekaná návštěva vás nijak nevyvede z míry.

Mohlo by vás zajímat:  K vytvoření hygge stylu stačí pouhé maličkosti, které do domova vnesou útulnost a klid

Úklid si můžete zpříjemnit například poslechem oblíbené hudby a těšit se na odměnu, kterou jste si sami slíbili a kterou může být cokoliv, co si dopřejete po práci a co vás bude těšit, například relaxační koupel nebo oblíbený film.

Buďte stratég

Do bitvy s nepořádkem se vydejte se správnou strategií. Dobré je vzít si pytel na odpadky a v dané místnosti do něj sesbírat vše, co chcete vyhodit. Poté se doporučuje vynést z místnosti všechny věci, které by vám při úklidu mohly překážet. Větší věci přeneste, jak jsou, ty menší naskládejte do krabice a dejte je stranou.

Mohlo by vás zajímat:  Interiéru vdechne nové kouzlo několik drobných změn. Hra se světlem a doplňky domov promění
Zdroj obrázku: Pixabay

Uvolníte tak zejména podlahu, kterou bude snadnější zamést a vytřít, a také povrch skříněk a polic, které budete moci očistit od prachu. Při odstraňování prachu nezapomeňte také na elektroniku, protože tam se prach hodně usazuje. Abyste toho neměli najednou příliš, dejte si předsevzetí, že si v nejbližší době projdete a vytřídíte také obsah skříní a zásuvek.

Jednoduchost znamená méně práce při úklidu

Myslete na to, že čím jednodušeji bude vaše bydlení zařízeno, tím méně úsilí a času bude třeba věnovat úklidu. Využijte úklid tedy také k tomu, abyste se zbavili všech nepotřebných dekorací a jiných předmětů, které pouze zabírají místo a chytají prach.

Mohlo by vás zajímat:  Koupě koženého nábytku se může už za pár měsíců vymstít. Kdo nechce být zklamán, musí dodržet základní postupy čištění

Pokud máte menší předměty, které si chcete nechat, je lepší je uchovávat v uzavřených skříňkách, zásuvkách nebo v krabicích či košících s víkem. Výběr je v současné době nepřeberný a kromě praktického uložení věcí tak získáte i nové dekorativní prvky.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/how-to-clean-house-fast/
Přidat na Seznam.cz