aroma-4076727_1280

Vůně domova vždy svěží a příjemná. Domácí osvěžovač v oblíbených tónech je ten pravý

Krásu domova přináší příjemná vůně, ale jak docílit, aby interiér voněl, když při vaření, úklidu nebo dalších každodenních činnostech vznikají různé pachy? Řešením je pravidelný úklid a vysávání koberců a čalouněného nábytku, výměna bytových textilií a osvěžení vzduchu pomocí vůní. Koupit lze samozřejmě moderní osvěžovače, které však stojí doslova majlant a vydrží pouze krátce, navíc obsahují příliš přidaných chemických látek. Vyrobte si raději svůj osvěžovač, který bude vonět přesně podle vašich představ!

S pachy zatočí jedlá soda

Se zatuchlým vzduchem i nepříjemnými pachy umí zatočit jedlá soda, která je výtečným pomocníkem při vaření a úklidu. Umí eliminovat pachy z chladničky, ale výborně se hodí také pro vyčištění vzduchu od kuchyňského nebo kouřového zápachu. Vhodné je použití na dno odpadkového koše, aby se nedostávaly pachy z hnijících zbytků a odpadků do interiéru kuchyně. Zatočí se zápachem v pelíšcích nebo stelivech domácích mazlíčků, postačí nasypat do kočkolitu, případně použít malý bavlněný sáček a vložit jej do blízkého okolí tak, aby jej kočka nemohla rozkousat.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečí je blíže, než tušíme. Naše domácnost je plná zdraví škodlivých látek
Zdroj obrázku: Pixabay

Jednoduchý osvěžovač z domácí sody

Z jedlé sody lze vyrobit také jednoduchý, ale vysoce účinný a ekologický domácí osvěžovač vzduchu. Navíc můžete využít nápaditosti své nebo vašich dětí při výrobě nádobky na jedlou sodu. Nasypejte na talířek nebo do zavařovací sklenice jedlou sodu a pokapejte jí 15‍–‍20 kapkami oblíbeného éterického oleje. Jedlá soda neutralizuje pachy a interiérem se rozline příjemná vůně. Sklenici je vhodné přikrýt víčkem s dírami, tenkým papírem nebo prodyšnou látkou. Ozdobit lze lemem ze stuhy, zapojit můžete fantazii a sklenici pomalovat barvami nebo obmotat drobnými světýlky, aby osvěžovač sloužil i jako zajímavá dekorace.

Zdroj obrázku: Pixabay

Osvěžovač za pomoci octa

Kromě jedlé sody je dalším výtečným pomocníkem obyčejný lihový ocet, ve spojení s vodou nezanechává charakteristický zápach. Smíchejte 1/2 hrnku octa ve 2 litrech studené vody, zakapejte 20 kapkami oblíbeného éterického oleje, vhodné jsou citrusové, mátové nebo levandulové vůně, přelijte do rozprašovače a používejte na eliminaci zápachu a provonění domova. Roztok lze použít také na kuchyňskou linku, nábytek nebo podlahu.

Přidat na Seznam.cz