Orchideje rozzáří interiér nádhernými květy, na oplátku potřebují dostatek pozornosti

Orchideje rozzáří interiér nádhernými květy, na oplátku potřebují dostatek pozornosti

Orchideje jsou velmi populární květiny, které jsou sice náročnější na péči, ale pokud jim vytvoříte vhodné podmínky, budou vás těšit mnoho let a dlouhé měsíce budou kvést. U nás je nejoblíbenější odrůda Phalaenopsis, která se těší velkému zájmu právě proto, že patří mezi rostliny, které jsou méně náročné, co se péče týká.

Orchideje jsou elegantní rostliny, které potěší každého

Orchideje jsou vhodné jako dárek, oživí každou místnost, ale musíte jim dát správnou péči. Phalaenopsis patří mezi nejrozšířenější odrůdy, najdete ji snad v každém květinářství a také v bytech a domech. Zdobí hlavně okenní parapety, ale přes léto ji můžete dát i na balkon – záleží ale na tom, na jakou světovou stranu ho máte.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie má své tajemství. Každá její strana slouží k něčemu jinému

Kvést mohou celý rok. Phalaenopsis roste velmi snadno, důležité je dopřát jí pravidelnou zálivku a také kvalitní a speciální substrát. Rostlina potřebuje hodně světla, ale nikoliv přímé slunce, je nutné dávat pozor, na jakém místě bude stát. Některé druhy orchidejí milují vysokou vlhkost, protože pocházejí z lesů, kde je procento vlhkosti vysoké, a orchideje tam rostou například na kmenech stromů.

Zdroj obrázku: Freepik

Každá orchidej potřebuje prostor pro své kořeny

Základem každé orchideje musí být dostatečně velký a hlavně průhledný květináč. V něm dobře uvidíte na kořeny, jakmile zblednou, budete vědět, že je čas rostlinu přesadit do většího. Také snadno poznáte hnilobu, rostlina by mohla uhynout, pokud jí neposkytnete pomoc. Některé odrůdy mají intenzivnější vůni než ostatní, mohou být také o něco dražší.

Mohlo by vás zajímat:  Připálená žehlička je pro oblečení pohroma. Snadno a rychle ji vyčistí osvědčené prostředky

Jiné jsou zajímavé svými listy, tenké a dlouhé má například Cymbidium. Kvete sice pouze jednou za rok, ale má mnoho květů. Dopřát byste jí měli ne příliš vysokou teplotu. Ostatní druhy orchidejí mají rády teplotu kolem 23 stupňů, v zimě to může být až kolem 18. Potřebují kvalitní substrát určený pro orchideje, a pokud jim budete chtít dopřát vodu, můžete je ponořit i s květináčem do vody. Orchidej si vezme jen tolik, kolik potřebuje.

Zdroj: https://www.magnoliaflorist.co.uk/news-8/phalaenopsis-orchid-care:-our-top-5-tips.htm
Přidat na Seznam.cz