Moli jsou pohromou každé kuchyně. Přírodní metody je vyženou nadobro pryč

Moli jsou pohromou každé kuchyně. Přírodní metody je vyženou nadobro pryč

Potravinoví moli jsou nezvaní hosté ve spoustě domácností. Mají v kuchyni mnoho jídla, a tak se jim daří nejen přežít, ale také se rozmnožovat. Nejčastěji je najdete v mouce, krupici, rýži, ale často se usídlí také v cukrovinkách – klidně i zabalených bonboniérách. Můžete je snadno donést přímo s nákupem. Jak se těchto malých potvor zbavit pomocí domácích prostředků?

Potravinových molů se budete zbavovat těžko, ale jde to

Potravinoví moli se snadno rozmnožují, a proto je těžké se jich zbavit. Pokud ale použijete účinné prostředky, rozhodně to nebude marný boj. Můžete si totiž pomoci prostředky, které najdete v kuchyni. Vyzkoušejte je a uvidíte, že rozhodně neprohloupíte. Pomoci může například citronová slupka, jablečný ocet nebo bylinky, které si snadno doma vypěstujete. Chráněni proti molům tak můžete být po celý rok.

Mohlo by vás zajímat:  Plastové krabičky na potraviny jsou oblíbené, zbavit je nečistot a zápachu ale není snadné

Jak ale poznáte, že máte v kuchyni moly? Za sebou nechávají určité stopy. Můžete tak snadno zkontrolovat skříňky, jestli se v nich moli neusídlili. Poznáte je podle lepkavých malých pavučinek nebo podle larev, které najdete v mouce, těstovinách nebo krupici. Pokud je dáte vařit, larvy vyplují na hladinu. Nejdříve je nutné vyčistit co nejdůkladněji skříňky, ve kterých máte potraviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Kontrolujte každé balení potravin, které koupíte

Skříňky nejdříve umyjte mýdlem. Vyndejte produkty, zkontrolujte, jestli v nich nejsou moli, a posléze se pusťte do úklidu. Poškozené potraviny ale neházejte do koše, musíte je odnést přímo do popelnice, jinak by se vám moli mohli zase rozmnožit a byl by to nekonečný boj. Po umytí skříňky ji řádně vysušte. Proti molům můžete bojovat například jablečným octem. Stačí ho nalít do misky a vložit do skříňky. Moli se v něm utopí.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísni v domě funguje větrání a čajovníkový olej

Na moly dobře působí také suché víno, které použijete stejně jako jablečný ocet. Motýlci milují jeho vůni, nechají se nalákat a utopí se. Účinné jsou také citrusové slupky. Dejte je na místa, kde se moli často vyskytují. Použít ale můžete také kupované prostředky, existují například lepicí desky, které se nalepí na dveře skříněk a na ně se moli přilepí. Bylinky jsou dalším způsobem, jak je odstranit z domácnosti. Levandule, anýz nebo hřebíček je vypudí.

Zdroj: https://housewifehowtos.com/clean/get-rid-of-pantry-moths/
Přidat na Seznam.cz