Lak na boty někdy skončí i tam, kde nechceme. Díky rychlému zásahu zmizí skvrny beze stopy

Lak na boty někdy skončí i tam, kde nechceme. Díky rychlému zásahu zmizí skvrny beze stopy

Lak na boty se používá hlavně jako impregnace, která zamezí tomu, že se do boty dostane vlhkost nebo voda. Někdy se ale může stát, že nalakujete předměty, které vůbec nechcete. Jak se zbavit skvrn od laku na boty snadno a co nejrychleji? Použijte jednoduché metody.

K odstranění použijte rostlinný olej nebo vazelínu

Jestli máte po ruce rostlinný olej, dobře poslouží jak první pomoc. Funguje ale na čerstvé skvrny. Stačí ho do skvrny vetřít, nechat 15 minut působit a poté namočit měkký hadřík a pokropit skvrnu několika kapkami čpavku. Skvrnu otřete a vyperte špinavou látku.

Mohlo by vás zajímat:  Nelučte se s vytahaným svetrem. Vyzkoušejte některý z našich triků, které ho vrátí do formy

Kosmetická vazelína bude fungovat také na skvrny staršího data. Stačí ji namazat na špinavou látku a nechat působit půl hodiny. Na skvrnu od mastku dejte trochu čisticího prostředku, počkejte 15 minut a následně látku vyperte, jak jste zvyklí.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete lak na vlasy nebo ředidlo

Lak na vlasy naneste na skvrnu, nechte ho zaschnout, poté seškrábněte lak na boty a látku vyperte jako obvykle. Lak na vlasy seškrábněte ještě před tím, než na látku nanesete terpentýn, poté do něj namočte měkký hadřík a odstraňte zbytky. Poté látku umyjte. Použít můžete také univerzální ředidlo, které koupíte v obchodě s barvami na malování.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředky vyčistí koupelnu dokonale a zbaví ji zápachu

Je to chemický prostředek, který může být agresivní, proto nezapomeňte na ochranné pomůcky. Bude ale fungovat na každou skvrnu. Nejdříve si ředidlo nalijte do misky, namočte do něj hadřík a špinavé místo otřete. Látku vyperte, ale ještě předtím, než ředidlo použijete, se přesvědčte, že nepoškodí danou látku. Vyzkoušejte ho na méně nápadném místě.

Vždy si dejte pozor, kam lak na boty stříkáte. Do cesty se vám může připlést vlastně cokoliv. Stačí, když s něčím v ruce přiběhnou děti, které zrovna něco potřebují sdělit a mají v ruce kousek oblečení nebo plyšového mazlíčka. Pomocí jednoduchých triků skvrny odstraníte, musíte ale jednat rychle, aby po nich nezůstalo ani stopy.

Zdroj: https://www.handimania.com/life-hacks/3-principles-of-successful-diy-footwear-impregnation-your-shoes-wont-let-a-single-drop-in.html
Přidat na Seznam.cz