Orchideje ozdobí snad každý domov, chloubou se stanou i netradiční druhy

Orchideje jsou květiny, které se hodí téměř do každého interiéru a jejichž netradiční vzhled si zamilovali lidé po celém světě. Dychtivě se kupují jako dárek, protože dodávají eleganci a oživují každou místnost. Musíte jim ovšem věnovat nějaký čas a především znát pár pravidel a informací, bez kterých u vás jednoduše nepřežijí. Dnes se podíváme, co o nich musíte znát.

Nádherné, ale poměrně náročné

Orchidej Phalaenopsis je jednou z nejoblíbenějších odrůd pokojových květin na světě. Můžete se s ní proto setkat v mnoha domovech. Při správné péči a na správném místě roste poměrně snadno a její květy můžete obdivovat během celého roku. Tato nádherná rostlina miluje dostatek světla, ale v létě byste ji neměli nechávat celý den na přímém slunci, které by ji mohlo spálit.

Zdroj obrázku: Freepik

Miltoniopsis vypadá trochu jako maceška, ale jedná se o druh orchideje. Potřebuje vysokou vlhkost vzduchu a voní mnohem intenzivněji než jiné odrůdy těchto úžasných rostlin. Máte-li rádi macešky a pronikavější vůni květin, můžete se spolehnout na tuto překrásnou variantu.

Velmi oblíbené, ale málo známé odrůdy

Vanda je krásná a může zaujmout své místo v domově díky intenzivním barvám. Musíte ovšem počítat s tím, že se nejedná o nic obvyklého, takže si za ni trochu připlatíte. Pokud ji chcete mít doma, musíte počítat s vyššími náklady. Z tohoto důvodu se budete muset více soustředit na její péči, protože jinak vám bude líto peněz, které za ni zaplatíte.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky shazují předměty ze zábavy i pro vlastní zkoumání
Zdroj obrázku: Freepik

Najít můžete i orchideje se skvrnami, například Zygopetalum. Nejde pouze o vzhled, protože tyto skvrnky mají za úkol zajistit rostlinám dostatečnou vlhkost, kterou přijímají ze vzduchu a která tvoří jejich hlavní výživu. Netradičně vypadá orchidej Cymbidium, která má dlouhé a poměrně tenké listy. Kvete jen jednou ročně, ale užijete si poté velkého množství květů. Nesnese ovšem příliš vysokou teplotu, s čímž musíte počítat.

Zdroj: https://www.britannica.com/plant/orchid/Structural-diversity
Přidat na Seznam.cz