Ventilační mřížka si občas zaslouží pozornost. Nános prachu je třeba pravidelně čistit

Ventilační mřížka je velmi důležitou součástí každého domova. Je velmi malá, proto se na ni často zapomíná, ale rozhodně je velmi důležitá. Stojí za to na ni myslet nebo si napsat upomínku a čas od času ji pravidelně vyčistit. Na ventilační mřížce se zabydluje velké množství nečistot, zejména pak prach, který je schopen ventilační mřížku úplně obalit. Někteří lidé by mřížku občas rádi vyčistili, někteří se o to dokonce i pokoušejí, ale ještě nenašli ten správný způsob, jak na to. Musíme mít na paměti, že ventilační mřížka se stará o správnou cirkulaci vzduchu v domě či bytě. Aby mohla svou práci vykonávat dobře, musí být v první řadě čistá.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění plastové ventilační mřížky

Plastovou ventilační mřížku je nejlepší vyndat ze zdi, jedině tak se vám ji podaří pořádně vyčistit. Až ji vyndáte ze zdi, opláchněte ji vlažnou vodou. Dejte si pozor, abyste plast neoplachovali vroucí vodou a mřížku si tak neroztavili. Až mřížku opláchnete vlažnou vodou, ponořte plastovou mřížku do vody s trochou jaru či mýdla. Tím odstraníte první vrstvu prachu. Aby se vám prach podařilo vyčistit opravdu pořádně, použijte k tomu ještě kartáček, kterým se dostanete do všech ohybů.

Mohlo by vás zajímat:  Předpírání v ruce zajistí dokonale čisté prádlo bez rizika poškození
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění kovové větrací mřížky

Domácnosti, které místo plastové mřížky mají ty kovové, jsou na tom při čištění o mnoho lépe. Když se vám kovovou větrací mřížku podaří sundat, není nic jednoduššího, než ji umístit do myčky a tu zapnout. Nemusíte nastavovat žádný dlouhý ani speciální program, stačí nastavit ten úplně nejzákladnější. Pokud z nějakého důvodu nechcete mýt kovovou mřížku v myčce, umyjte ji po sundání úplně stejně jako tu plastovou. Dokonce si ani nemusíte dávat pozor na teplotu vody, kovovou mřížku se vám roztavit nepodaří. Opět použijte kartáček a mýdlovou vodu, postačí to.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/how-to-clean-air-vents-in-your-house.htm
Přidat na Seznam.cz