Vapnik1

Doplňte vápník přírodním koncentrátem, snadno si ho vyrobíte a potěšíte své kosti

Mnoho lidí je v dnešní době alergických na mléčné výrobky nebo se rozhodli pro veganskou stravu. Nedostatek vápníku je proto dnes velkým problémem. Jak lze zásoby znovu doplnit? Možná stojí za to udělat směs založenou na domácích vejcích od vesnických, spokojených slepiček. Kupte si venkovská vejce s bílými skořápkami. Deset kusů by mělo bohatě stačit. Kromě toho si dejte k ruce jeden litr medu, tři kilogramy citronu a láhev koňaku.

Jak na přípravu?

Vejce dobře umyjte pod tekoucí vodou, poté je opařte vroucí vodou a vložte do velké nádoby. Zalijte citronovou šťávou. Nádobu přikryjte gázou nebo jinou látkou, přilepte sádru a nechte tři týdny v chladu. Když se vaječné skořápky rozpustí, proceďte je přes síto. Rozpusťte med v koňaku a přidejte jej do směsi. Nalijte směs do připravených lahví. Uchovávejte v lednici, aby se domácí produkt nezkazil.

Mohlo by vás zajímat:  Připálené hrnce snadno vyčistíte pomocí několika triků. Nádobí bude znovu jako nové
Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace je velice jednoduchá. Tuto směs byste měli pít třikrát denně asi půl hodiny před jídlem v množství jedné polévkové lžíce. Díky tomuto snadnému a levnému prostředku si můžete doplnit vápník v těle bez umělých doplňků stravy. Důležité je to nejen pro děti, ale také pro dospělé.

Kdo jsou rizikové skupiny?

Nedostatkem vápníku může samozřejmě trpět kdokoli. Časté je to ovšem u dětí, jedinců alergických na mléčné výrobky a veganů. Lidé, kteří nemohou nebo nechtějí konzumovat mléko a mléčné výrobky, se musí postarat o doplnění tohoto klíčového minerálu. Můžete to udělat tímto přírodním způsobem, anebo se spoléhat na prostředky z lékárny, které obsahují koncentrovaný vápník.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní mlýnek na kávu je klíčový pro vychutnání si oblíbeného nápoje
Zdroj obrázku: Freepik

Bez vápníku rozhodně nemůžete fungovat, protože se jedná o základní stavební kámen pro kosti a zuby. Jeho doplňování je také velmi důležité během těhotenství, kdy si plod bere velké množství vápníku od matky. Jeho nedostatek následně může vést ke slabým zubům, které se budou kazit a lámat. Právě z tohoto důvodu mají těhotné ženy velmi často potíže se zuby.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/calcium-deficiency-disease
Přidat na Seznam.cz