Život s domácími mazlíčky je k nezaplacení. Pomáhají nám zůstat zdraví a cítit se v pohodě

Život s domácími mazlíčky je k nezaplacení. Pomáhají nám zůstat zdraví a cítit se v pohodě

Máte doma psa nebo kočku? Pak máte větší šanci žít dlouhý a spokojený život. Ptáte se proč? Domácí mazlíčci pomáhají předcházet srdečním chorobám, alergiím, demenci a lépe se díky nim vypořádáte s duševními problémy. Každodenní procházky se psem jsou dobré pro zdraví srdce a hra s kočkou vás zase zbaví migrény.

Snižují riziko infarktu

Na základě několikaletého výzkumu vědci zjistili, že majitelé koček a psů mají menší pravděpodobnost infarktu. Vědci sledovali 4,5 tisíce lidí po dobu deseti let. Zhruba jedna šestina z nich vlastnila psa nebo kočku. U majitelů domácích mazlíčků, především koček, bylo riziko infarktu nižší o 30 % ve srovnání s lidmi, kteří žádného mazlíčka neměli.

Mohlo by vás zajímat:  Vyberte pro svého mazlíčka bezpečnou a pohodlnou přepravku

Majitelé psa s ním musí na pravidelné procházky, tudíž vykazují vyšší fyzickou aktivitu. Stačí 30 minut denně, aby se projevil kýžený efekt. Procházky navíc prospívají i psychice. Majitelé psů se cítí bezpečněji, navazují snáze nové vztahy a chůze jim uvolňuje endorfiny, které zlepšují náladu. K tomu svému tělu díky vystavení slunci zajišťují extra dávku vitamínu D, který pomáhá udržovat duševní rovnováhu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomáhají dětem ve vývoji

Mazlíčci jsou důležití i pro děti. Miminka, která vyrůstají v domácnosti se psem nebo kočkou, se lépe vyvíjejí a začínají dříve chodit než ta, která se zvířaty do styku každý den nepřicházejí. Starším dětem pomáhají se soustředěním a ovlivňují rozvoj řeči i schopnost učení. Kontakt se psem podporuje rehabilitaci a terapii handicapovaných lidí. Doporučuje se také lidem, kteří mají problémy se sociální adaptací.

Mohlo by vás zajímat:  Túje se rychle rozrůstá a vyžaduje neustálou péči

Děti, které vyrůstají po boku domácího mazlíčka, méně často trpí alergiemi. Na mazlíčcích totiž žijí různé mikroorganismy. Když se dostanou do střeva, což u dětí, jež zkoumají svět mimo jiné ústy, není nic výjimečného, imunitní systém se trénuje, aby rozeznal nepřátelské látky. Díky tomu pak může správně reagovat na neškodné proteiny a děti se tak vyhnou alergiím.

Zdroj: https://www.helpguide.org/articles/mental-health/mood-boosting-power-of-dogs.htm
Přidat na Seznam.cz