Oblíbený novoroční ohňostroj je pro mazlíčky peklo. Postarejte se, aby netrpěli

Oblíbený novoroční ohňostroj je pro mazlíčky peklo. Postarejte se, aby netrpěli

Vítání nového roku se pojí s bujarými oslavami, ohňostroji a petardami. Bohužel pro naše domácí mazlíčky toto období není zrovna nejpříjemnější. Jak zajistit, aby pro ně Silvestr nebyl tak stresující? V první řadě se svému mazlíčkovi věnujte. Hrajte si s ním přes den déle než obvykle, snažte se ho uklidnit a zpříjemnit celý den. Večer ho zamkněte doma, kočky i psi by totiž ze strachu mohli utéct přes plot.

Zkuste je unavit

Ještě předtím, než oslavy začnou, jděte s pejskem na procházku. Vyberte si klidné místo, kde nenarazíte na předčasné vítače nového roku. Nechte svého mazlíčka jít pěšky na vodítku a zkuste si dát i větší okruh než obvykle. Unavený pes totiž nebude na hluk tolik reagovat. Kočku se snažte unavit hrami a dováděním.

Mohlo by vás zajímat:  Řecká ryba se povede uvařit na jedničku díky osvědčeným tipům
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud se váš mazlíček bojí opravdu hodně, zajděte k veterináři pro léky. Existují bezpečná sedativa, která je uklidní, vždy je však musí předepsat pouze zvěrolékař a přizpůsobit je váze a plemenu. Nikdy psům ani kočkám nedávejte nic na vlastní pěst ani léky určené lidem. Zakoupit můžete i speciální obojky pro kočky se sedativy nebo obojky pro psy nasáklé feromony, které se podobají feromonům vylučovaným psí matkou. Tyto obojky se hodí i při stresujícím cestování.

Eliminujte hluk i záblesky

Snažte se eliminovat veškerý možný hluk. Zavřete všechna okna i dveře, zatáhněte žaluzie nebo závěsy, aby mazlíčci neviděli záblesky. Otevřete dveře do koupelny nebo do šatny, kde se mohou schovat. Nechte v místnostech také měkké polštáře, na které si mohou lehnout. Pokud jste s mazlíčkem doma, přehrávejte mu klidnou hudbu, která ohňostroje přehluší.

Mohlo by vás zajímat:  Olivový olej působí skvěle nejen na tělo. Inspirujte se našimi triky
Zdroj obrázku: Freepik

Zvířata vycítí nálady svého páníčka. Nedávejte mu najevo, že jste rovněž vystresovaní. Chovejte se jako obvykle, s mazlíčkem si hrajte, hlaďte ho a klidně na něj mluvte. Zároveň ho ale neobjímejte, jako byste ho chtěli před něčím chránit, bál by se pak ještě víc. Nezapomínejte ani na zvířata, která chováte v klecích. Ohňostroje děsí i divoká zvířata, snažte se proto silvestrovských radovánek vyvarovat.

Zdroj: https://vippets.net/16-tips-for-keeping-your-pets-safe-on-new-years-eve/
Přidat na Seznam.cz