Zatuchlina1

Zatuchlé oblečení není příjemné nikomu. Navraťte svému šatníku svěží vůni

Přítomnost plísní a vlhkosti v bytě či domě je velkým problémem mnoha domácností. Zbavit se jich není vůbec jednoduché a zápach z nich je velmi nepříjemný. Osvěžovače vzduchu obvykle nefungují a ve skříni s oblečením se může nacházet mnoho nepříjemných pachů. Ať se jedná o zápach potu, plísní nebo vlhkosti, můžete se spolehnout na tradiční metody našich babiček. Sáhněte po přírodních prostředcích a zbavíte se zápachu během chvilky.

Pamatujte, že v první řadě musíte najít zdroj problému. Pokud to neuděláte, zápachu se jednoduše nezbavíte. Nikdy nedávejte do šatníku zpocené nebo tabákem nasáklé oblečení a čerstvě vyprané prádlo také nechte vyvětrat, aby se vám ve skříni nedržel pach pracího prášku. Skladování oblečení má svá pravidla a pro voňavou skříň musíte myslet na to, co tam dáváte. Jak se zbavit zápachu?

Mohlo by vás zajímat:  V čisté troubě je radost péct. Domácí prostředky ji během chvíle zbaví mastnoty i nečistot
Zdroj obrázku: Freepik

Hřebíček proti plísni

Máte-li nepříjemné pocity ihned, jakmile otevřete dveře od skříně, spolehněte se na hřebíček. Toto koření nádherně voní a dokáže absorbovat plísně. Po praní vložte do skříně několik nádob s drceným hřebíčkem. Neutralizují všechny pachy. Stejným způsobem lze použít také kdoulové ovoce nebo jedlou sodu. Stačí, když dáte malé množství na talířek nebo do misky a umístíte ji do nábytku.

Zápach plísně odstraní také mléko

Pokud se zápachu nemůžete zbavit, sáhněte po osvědčené metodě, kterou naše babičky používaly již před mnoha lety. Dejte do skříně skleněnou misku s horkým mlékem, zavřete dveře a počkejte zhruba 20 minut, než vychladne. Nejlepší je tento proces několikrát zopakovat. Poté budete zajisté spokojeni a navíc je mléko poměrně levné, takže vás nebude mrzet, když ho poté vylijete.

Mohlo by vás zajímat:  Sprchový závěs ztrácí na své kráse velmi rychle. S několika kroky bude opět vypadat jako nový
Zdroj obrázku: Freepik

Krásná vůně pro váš šatník

Předchozí tipy zápachy absorbují. Pokud chcete šatník naopak provonět, použijte domácí osvěžovače nebo vonné sáčky, které můžete zakoupit i vyrobit doma. Pořiďte si (nebo ušijte) plátěné sáčky a dejte do nich okvětní lísky růží nebo sušené bylinky. Ideální je levandule nebo sušená kůra z citrusů.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/project/how-to-clean-furniture-and-fight-odors-without-chemical-cleaners/
Přidat na Seznam.cz