Moving By Bike 680224 1920[1]

Stěhování z velkého domu do malého bytu je noční můra, na kterou platí jen osvědčené triky

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Faktem je, že pokud se stěhujete do podobně velkých dispozic, stačí vyřešit jenom logistiku. A na tu si lze najmout stěhovací firmu. Mnohem horší to ale může být ve chvíli, kdy se stěhujete z velkého do malého. Ať už jsou důvody jakékoliv, objeví se jedna jediná otázka: Kam se všemi věcmi? V tu chvíli je třeba začít přemýšlet, organizovat, třídit a hlavně dělat kompromisy. V tu chvíli člověk také zjistí, že ke svému životu potřebuje mnohem méně věcí, než si myslí. Co dělat, pokud vás podobný životní krok čeká? Využijte osvědčené rady, které vám pomohou zabydlet se i v těch nejmenších nemovitostech.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečená klíšťata číhají na každém rohu. Účinný repelent si snadno sami vyrobíte

Základem je třídění a správná organizace

Nábytek, který již nepotřebujete, nechcete, je rozbitý, nebo jej jednoduše Vaše nové obydlí nepojme, darujte, prodejte či vyhoďte. Kupte si nový, renovujte starý a kombinujte ten chtěný. Udělejte si čas a protřiďte oblečení, poničené vyhoďte a nechtěné darujte na charitu. Doopravdy potřebujete v kuchyni 3 sady hrnců? Pryč se vším, co nepotřebujete. Avšak v tuto chvíli nezapomínejte na jedno – myslete na menší prostor, do něhož musíte vše, co si necháte, vměstnat. Proto si vždy představte, kam postavíte daný kus nábytku nebo uložíte tuto věc. Přemýšlejte nad organizací celého prostoru, snažte se myslet prakticky a představujte si vše již hotové. Promyslíte-li si dopředu uspořádání celého bytu, ušetříte si tak mnoho starostí při stěhování samotném.

Mohlo by vás zajímat:  Poklici lze bezpečně odložit na hrnec. Nebude překážet a nepoškodí kuchyňskou linku
Zdroj obrázku: Pixabay

Nezapomínejte na věrné pomocníky

Chtě nechtě si při stěhování do hodně malých prostor budete muset na pomoc sehnat pár pomocníků, kteří Vám pomohou. V prostorech, kde budete svádět boj o každý centimetr, se určitě neobejdete bez této „svaté trojice:“

  • Vyvýšená postel
  • Vestavěný a praktický nábytek
  • Úložné boxy a krabice

Vězte, že v malých prostorech budete muset dát průchod kreativitě. Nakonec zjistíte, že kancelář pod postelí je docela romantickým místem, že knihy, květiny, fotografie, svíčky a dekorace pojme jediný policový systém, nebo že mít toaletu a koupelnu v jedné místnosti, se vlastně někdy hodí.

Přidat na Seznam.cz