Kvůli jediné chybě přijdou hortenzie o své nádherné květy. Jejich stříhání má svá pravidla

Kvůli jediné chybě přijdou hortenzie o své nádherné květy. Jejich stříhání má svá pravidla

Hortenzie jsou keře, které se těší velké popularitě. Není se čemu divit, protože mají nádherné květy, které jsou neuvěřitelnou ozdobou každé zahrady. Jejich obrovské květy se ale nerozvinou, jestli je správně nezastřihnete. Postup se zdá jednoduchý, ale snadno můžete udělat fatální chybu. Podívejme se, jak byste to měli udělat, abyste se těšili z nádherných květů. Není na tom nic složitého, ale musíte hlavně zvolit správnou dobu, kdy zastřihnutí provedete.

Jak prořezávat hortenzie?

Na jaře si celá zahrada zaslouží pořádnou péči, aby vám během léta a podzimu mohla dělat radost. U tohoto keře to ale úplně neplatí. Odstranění výhonků na hortenziích je možné, ale až po jejich odkvětu v srpnu. Stačit vám budou jen zahradnické nůžky, kterými odstraníte nemocné a suché stonky těsně pod místem jejich poškození. Když uděláte zastřižení na jaře, keř tím ztratí svůj krásný vzhled během léta, protože květy se tvoří jen na loňských výhoncích!

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní spánek zajistí pouze vhodná matrace. Faktorů při výběru je několik
Zdroj obrázku: Freepik

Jak prořezávat hortenzie na jaře?

Jestli potřebujete přece jen prořezávání udělat na jaře, měli byste se soustředit na dvě oblasti. Kytici je zapotřebí zkrátit o 1/3 délky (starší a objemné kytice lze zkrátit o 2/3). Samotný keř bude vyžadovat radikálnější ošetření. Stonky nechte asi 30 cm dlouhé nad zemí. Jedině tak získají vaše hortenzie nádherný tvar a budou krásně kvést. Proces byste měli provést již v březnu.

Během této sezóny si sice neužijete krásných květů, ale rostlina bude zdravá a příští rok bude vypadat úžasně. Pokud ale není květina nemocná a vy chcete mít během léta nádherné květy v zahradě, nechte zaříznutí až po odkvětu během srpna. Ničemu neublížíte a vaše zahrada bude během hlavní sezóny vypadat díky tomuto keři jednoduše nádherně. Pěstovat hortenzie není složité, ale musíte jim věnovat péči, stejně jako ostatním rostlinám ve vaší zahradě i domově.

Zdroj: https://www.finegardening.com/project-guides/pruning/pruning-hydrangeas
Přidat na Seznam.cz