Oblíbené koření najde využití i k léčení nebo při boji se škůdci
Hřebíček je skvělým pomocníkem v kuchyni při dochucování jídla, používá se ale také při výrobě ozdob z přírodních materiálů a prospěšný je také rostlinám i lidskému tělu. Pro zdraví lidského těla se využívají zejména antibakteriální schopnosti hřebíčku. Že nevíte, jak jinak hřebíček využít než v kuchyni? Přečtěte si níže, v jakých oblastech se dá hřebíček použít nejen v domácnosti, ale třeba i na zahradě.
Hřebíčkový olej proti aftám
Hřebíček má skvělé antimikrobiální vlastnosti. Právě díky tomu je i ten skvělým pomocníkem v boji proti aftu. Zmírňuje bolest a pocit dření. Nejjednodušší je koupit si hřebíčkový esenciální olej, ten nakapat na vatu nebo vatovou tyčinku a přiložit na aft. Tento postup opakujte během dne několikrát. Myslete na to, abyste již byli po jídle a nějakou dobu po aplikaci nepili. Když se vám povede hřebíčkový olej hned spláchnout, moc vám nepomůže.

Další způsoby využití hřebíčku
Odvar z hřebíčku je také vynikající protilátkou pro lidi trpící pohybovými problémy. Žvýkání hřebíčku se doporučuje i osobám, které mají problém se zápachem úst, vůně koření ho neutralizuje. Nezapomeňte ani na antibakteriální vlastnosti, kterými se hřebíček vyznačuje. Během nachlazení a zánětů je nenahraditelný. Sirup z tohoto koření může pomoci v boji proti přetrvávajícímu kašli. Kaše vyrobená z hřebíčku a aplikovaná na bolavý zub a dáseň bude působit jako analgetikum a minimalizuje bolest, než se dostanete ke svému zubnímu lékaři.
Hřebíček je také ideální jako osvěžovač vzduchu. Rozdrcený hřebíček zalijte v hrnci vodou a přiveďte k varu. Vůně se bude vznášet po celém bytě. K hřebíčku můžete přidat čajovou lžičku mleté kávy a půl lžičky skořice.
Odvar z hřebíčku je také skvělý na odpuzování škůdců z rostlin. Spolehlivě odpudí mšice, molice i svilušky. Pokud rozházíte hřebíček kolem mravenišť, mravenci se odstěhují k sousedům. Utíkají totiž před vším, co nelahodí jejich velmi citlivému čichu.
