Uspořádaná předsíň je vizitkou uklizené domácnosti. Pomůžou chytré úložné prostory

Uspořádaná předsíň je vizitkou uklizené domácnosti. Pomůžou chytré úložné prostory

Předsíň je většinou místo, které návštěva uvidí nejdříve. Vytváří první dojem o vašem domově. Proto si dejte na jejím vzhledu a hlavně pořádku záležet. Uspořádejte sezónní oblečení i obuv tak, aby nic nepřekáželo.

Zajistěte dostatek úložných prostor

Do předsíně jsou jako dělané vestavěné skříně a skříňky. V těch ukryjete ledacos. Na trhu se nabízí několik možných řešení. Skvělé jsou například ty s posuvnými anebo skleněnými dvířky (obsahují kromě jiného zrcadlo). Ve vstupní chodbě by rovněž neměl chybět prostorný věšák na bundy a kvalitní botník, do kterého lze umístit několikero párů bot. Jakmile budete mít dostatek úložných prostor, jste vlastně částečně za vodou. Váš domov bude vyhlížet uspořádaně a čistě, což oceníte v kterýkoliv čas.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty nejsou jediná možnost. Okouzlující Sundaville sluší každému balkonu, s trochou péče přečká i zimu
Zdroj obrázku: Freepik

Sezónní oblečení ukliďte a nenošenou obuv uskladněte či protřiďte

Pokud končí letní anebo zimní sezóna, vždy se zaměřte na pečlivý úklid již nepoužívaného oblečení. Bundy pověste organizovaně na ramínka do skříně, abyste je další rok snadno našli. Nepotřebné svetry, roláky, kalhoty, šály, rukavice a podobně je vhodné uložit do vakuových pytlů. Co se týká nenošené obuvi, tu je výhodné protřídit. Ty kousky, které už nepoužijete, vyhoďte anebo případně prodejte a darujte (pokud jsou v dobrém stavu). Ušetříte tak mnoho prostoru v botníku. Používané boty uložte do organizéru ve skříni či do krabice. Zajistěte každému druhu oděvu i obuvi své místo.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle žrouty energie má doma každý, málokdo se ale jejich používání vzdá
Zdroj obrázku: Freepik

Problém s uskladněním oblečení a obuvi může vyřešit i samostatná šatna

Nechcete skladovat oblečení, doplňky a boty jen tak v krabicích a ve skříních? Pak zauvažujte například o samostatné šatně, která vám poskytne komfortní úložný prostor na vše potřebné. Samozřejmě musíte v tomto ohledu disponovat dostatečným prostorem k vybudování takové místnosti. Ideální je toto řešení tedy pro majitele velkých domů a bytů.

Zdroj: https://www.theorderexpert.com/organizing-tip-how-to-organize-a-hallway/
Přidat na Seznam.cz