Mirror 2158034 1920

Dokonale vyleštěná zrcadla, kde nemají šmouhy šanci. Trik je ve správném výběru prostředků

Lesklé zrcadlo beze šmouh je znakem každého dobře udržovaného domova. Dělají vám šmouhy těžkou hlavu? Prozradíme vám osvědčené způsoby, jak snadno vyčistit zrcadla, aby na nich nezůstaly žádné stopy. 

Účinný přírodní pomocník

Jedním z nejúčinnějších a nejekologičtějších způsobů, jak dosáhnout lesklého zrcadla beze šmouh, je použití octa. Smíchejte čtvrt šálku octa se sklenicí vody a výslednou směs nalijte do láhve s rozprašovačem. Nejlepší je použít vodu destilovanou, protože voda z kohoutku obsahuje minerály, které na zrcadle můžou vytvořit nevzhledné usazeniny. Připravený roztok nastříkejte na hadřík z mikrovláken a otřete jím zrcadlo. Nestříkejte přímo na sklo, protože by se kapalina mohla hromadit v rozích zrcadla nebo pronikat pod jeho povrch a tím zrcadlo poškodit. Nakonec zrcadlo vyleštěte. Ocet ho rozzáří a šmouhy budou pryč.

Mohlo by vás zajímat:  Malou ložnici lze opticky zvětšit pomocí designerských nápadů
Zdroj obrázku: Pixabay

Odstranění nečistot alkoholem

Vystaveno nečistotám je obzvláště zrcadlo v koupelně. Usazují se na něm stopy kosmetiky, kterou používáme, zejména lak na vlasy, skvrny od zubní pasty nebo otisky prstů. Pouhé otření skla mokrým hadříkem nemusí být dostačující. Často se mastné látky rozmažou po celém zrcadle. Naštěstí známe pomocníka v boji proti těmto skvrnám. Je jím obyčejný líh, který má každý v lékárničce. Je to skutečný zabiják nečistot. Stačí s ním namočit vatový tampónek a otřít problematické části. Poté zrcadlo obvyklým způsobem vyčistíme buď vodou, nebo octovou metodou zmíněnou výše.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla pro osvětlení obývacího pokoje
Zdroj obrázku: Pixabay

Místo novin hadřík z mikrovlákna

Určitě jste už mnohokrát slyšeli, že šmouh se nejlépe zbavíte pomocí novin nebo papírových utěrek. To mohlo být účinné v dobách našich babiček. Dnes však plno tiskovin přešlo z běžného inkoustu na prostředek na bázi sóji, a to čištění může pěkně zkomplikovat. Například tím, že po sobě zanechají chuchvalce, prach nebo zbytky novinového papíru. Pořiďte si tedy kvalitní utěrky z mikrovlákna. Dejte přednost těm tenkým. Tenká mikrovláknová tkanina totiž funguje efektivněji než tlustší froté látky, které tolik nezachytí vlákna nebo jiné částice a ty potom rozmazávají na leštěný povrch, a vedou tedy k dalším šmouhám.

Přidat na Seznam.cz