O krásný vzhled trávníku je důležité pečovat. Po dlouhé zimě je čas ho oživit

O krásný vzhled trávníku je důležité pečovat. Po dlouhé zimě je čas ho oživit

Po zimě, zejména pokud bylo hodně sněhu, vyžaduje trávník na zahradě velkou péči. Oživení trávníku byste proto měli provádět po každé zimě. Jedině tak získáte na letní sezónu nejkrásnější zahradu, kde bude radost trávit veškerý volný čas. Není to nic složitého, ale musíte se držet správného postupu a pár základních pravidel.

Čas je velmi důležitý

Výsev trávy by se měl provádět co nejdříve, tedy hned na začátku jara. Pokud s tím budete čekat, prázdná místa v trávníku zarostou plevelem a mechem, jejich následná likvidace bude velmi složitá a budete muset vynaložit mnohem více úsilí.

Mohlo by vás zajímat:  Dobrá zpráva pro odpůrce pavouků: existují metody, jak se jich jednou provždy zbavit

Jakmile budete připravení, musíte si půdu připravit a očistit ji od plevele. Poté ji trochu urovnejte a pamatujte, že má čerstvá zemina větší objem, takže ji zarovnejte 1–2 cm výše, než je okolní povrch. V tuto chvíli zatím nepřihnojujte, protože později by tato místa byla tmavší a bylo by to vidět na vzhledu celého trávníku.

Zdroj obrázku: Freepik

Druh směsi

Mimo mnoha jiných záležitostí si musíte zvolit také správou směs trav, kterou jste použili na celý trávník. Pokud použijete jinou, bude to na celkovém vzhledu hodně vidět, protože každý druh má jinou strukturu, barvu a typickou výšku. Z tohoto důvodu se vyplatí, když si druh směsi někam zapíšete, abyste vždy použili stejný typ.

Mohlo by vás zajímat:  Zážitky pro všechny

Většinou budete osívat malé plochy, které nebudou přesahovat 1 metr čtvereční. Z tohoto důvodu budete jistě sít ručně. Začít můžete, až budete mít vybranou směs a připravenou půdu. Semínka odeberte do hrsti z nádoby a rozložte na dané místo, které potřebujete osít. Buďte opatrní, protože jde o velmi malá a lehká semínka, která může snadno odnést vítr. Semínka ihned zalijte a udržujte vlhké. Když budete o svůj trávník správně a s láskou pečovat, odmění se vám nádhernou trávou, která bude zdobit celou vaši zahradu, což je během sezóny velmi důležité.

Zdroj: https://extension.umn.edu/lawn-care/seeding-and-sodding-home-lawns
Přidat na Seznam.cz