skvrny1

O krásný ubrus bez jediného flíčku se postarají léty osvědčené metody

Jak se zbavit mastných nebo barevných skvrn na ubrusu? Pomoci vám mohou následující rady a tipy, díky kterým budete mít ubrus opět krásný a bez ošklivých fleků. Většina návodů navíc využívá snadno dostupné suroviny, které jistě máte kdykoliv doma k dispozici.

Pomoc při mastných skvrnách

Pokud se na ubrusu objevily mastné skvrny, budete potřebovat následující rady. Pro jejich odstranění dobře poslouží například prostředek na mytí nádobí. Ten má přirozené odmašťovací vlastnosti. Jednoduše si menší množství naneste na houbičku a vyčistěte skvrnu.

Zdroj obrázku: Freepik

Druhou radou pro odstranění mastných skvrn je použití obyčejného bramborového škrobu. Ten totiž dokáže nasáknout mastnotu. Stačí tak menší množství nasypat přímo na problematické místo, nechat chvíli působit a následně otřít houbičkou či kartáčem a opláchnout. Výsledkem by mělo být účinné odstranění skvrny.

Další recepty na čištění špinavého ubrusu

Pokud některý z výše uvedených receptů nebude fungovat, můžete vyzkoušet také obyčejnou sůl. Ta skvěle funguje hlavně na čerstvé skvrny, které dokáže perfektně eliminovat ještě předtím, než se zažerou hluboko do vláken ubrusu. Mějte také na paměti, že vždy platí, že čím dříve skvrnu odstraníte, tím lépe to půjde. Když budete dlouho čekat a skvrna zaschne, bývá její účinné odstranění výrazně komplikovanější a navíc nemusí být tak úspěšné.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí tablety do myčky jsou levné a ekologické a hodí se nejen k mytí nádobí
Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění fleků od červeného vína

Pokud se vám povede rozlít na ubrus červené víno, je důležité rychle zasáhnout. Pro neutralizaci barev se používá bílé víno nebo šampaňské, které na chvíli vylijete na místo, kde skvrna vznikla. Nezapomeňte však i v tomto případě ubrus rychle přeprat. Včasným a správným zákrokem můžete zachránit od nehezkého červeného fleku bez problémů i světlý či rovnou bílý ubrus. Pro dotvoření bílé barvy přidejte do praní trochu bělidla.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/remove-old-food-grease-stains-table-linens-105513.html
Přidat na Seznam.cz