Washing Windows 394158 1920

Pro čisticí prostředky není třeba běžet do obchodu, všechny potřebné lze vyrobit doma

Nebaví vás se v koronavirové době toulat po obchodech? Potřebujete uklidit domácnost nebo odstranit z oblečení několik nevzhledných skvrn, ale chybí vám k tomu přípravek? Takový čisticí prostředek lze jednoduše vyrobit i doma. Bude levný, rychlý a zároveň šetrný k vašemu zdraví i k životnímu prostředí. Nemačkejte se v přeplněném supermarketu, máme pro vás řešení.  

Co budete potřebovat?

K výrobě čističe bude potřeba jedlá soda, citron, ocet a peroxid vodíku. Kde tyto suroviny pomohou? Při praní, úklidu, ale i k eliminaci pachu v domácnosti. Smíchejte je správně a zbavte se nepříjemností. 

Mohlo by vás zajímat:  Sůl nad zlato: její jedinečné účinky v domácnosti i kosmetice využívají lidé po celém světě

Skvrny na oblečení

Skvrny z oblečení odstraníte pomocí jedlé sody, peroxidu vodíku a vody. Všechny přísady smíchejte v poměru jedna ku jedné a aplikujte přímo na znečištění. Nedrhněte rukama, nechte pár minut působit a poté přípravek vetřete štětcem. Nechte dále alespoň půl hodiny působit a vyperte běžným způsobem. Pokud perete bílé prádlo, můžete do dávkovače před každým praním nasypat půl šálku jedlé sody. Zabráníte tak zešednutí oděvů.  

Úklid pomocí domácího čističe

Neděste se čištění dřezu nebo mikrovlnné trouby. Bude stačit, když tato místa navlhčíte pomocí houbičky a posypete jedlou sodou. Odstraníte tak napečené kousky, nečistoty, ale i nepříjemný zápach. Soda dokáže na všech předmětech neutralizovat pachy. Takže pokud vám zapáchá obuv, nasypte do ní na noc jedlou sodu. 

Mohlo by vás zajímat:  Vodu z brambor většina rovnou vylévá do odpadu. Přitom lze ještě skvěle využít
Zdroj obrázku: Pixabay

Mytí oken

Ocet je perfektní pro čištění oken. Smíchejte vodu s octem v poměru jedna ku jedné. Tuto směs můžete ponechat v kýblu nebo ji také můžete přelít do lahve s rozprašovačem a nanést tak na okna. Skla budou krásně lesklá a bez šmouh. A pokud máte v konvici či na vodovodní baterii vodní kámen, bude stačit, když nalijete na kámen ocet a necháte působit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Citron

Citron je jeden z nejstarších čističů příborů. Rozjasní jejich lesk a zbaví je černých skvrn. Použití je jednoduché: vymačkejte šťávu z citronu a otřete s ní pomocí hadříku všechny příbory. 

Přidat na Seznam.cz