dining-table-710040_1280

Ubrusy trpí na skvrny ze všeho nejvíc. Ale i ty neodolnější mají své řešení

Těžko odstranitelné skvrny jsou velmi nepříjemné, protože pokud je neodstraníme co nejrychleji, můžeme daný kus látky vyhodit. Pomocí jednoduchých triků a surovin, které najdete doma, si snadno s odolnými skvrnami poradíte.

Stačí mít doma peroxid vodíku nebo obyčejný ocet

Pokud vás trápí skvrny nejen na ubrusu, ale nechcete vyhodit oblíbený kousek oblečení, poradíme vám tipy na jejich odstranění. Na víno bude dobře fungovat peroxid vodíku, stačí do něj namočit vatový tampon. Fungovat bude ale jen na bílé látky, na barevné tampon namočte do čistého alkoholu.

Pokud na sebe vylijete kečup, je potřeba jednat rychle, než na oblečení zaschne. Stačí ho namočit do studené vody, do které přidejte saponát a lžíci octa. Na mastnou omáčku funguje prostředek na mytí nádobí, ten nalijte do misky a oblečení na noc namočte. Poté ho normálně vyperte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kuchyňská sůl umí se skvrnami zázraky

Pokud máte na ubruse skvrny od kávy, stačí látku namočit do jednoho litru teplé vody, do které přijde 8 lžic kuchyňské soli. Nechte působit na skvrně asi 15 minut a poté vyperte na obvyklý program. Můžete také vyrobit pastu z jedlé sody a studené vody a nanést ji na skvrnu. Po hodině působení omyjte studenou vodou a postup můžete opakovat, dokud nebude skvrna pryč.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrn od kávy už se bát nemusíte. Doma najdete tu nejlepší pomoc

Pokud máte prádlo nebo závěsy či ubrusy zašedlé, i tady existuje řešení. Stačí smíchat ve sklenici teplé vody sklenici soli a do směsi ponořit ubrus nebo bílé oblečení. Ve slaném roztoku nechte celou noc, další den vyperte a do pračky můžete přidat balíček prášku do pečiva.

Použít samozřejmě můžete i prostředky zakoupené v obchodě. Některé jsou vhodné jen na určité druhy látek, a proto je nutné si pečlivě přečíst návod. Tyto přípravky jsou ale většinou plné chemických látek, které nejsou vhodné pro naše zdraví, a proto raději dejte přednost domácím výrobkům.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/7993762/how-clean-table-linens
Přidat na Seznam.cz