Uklid1

O čistou kuchyň se postaráte v několika krocích: rychle, levně a efektivně

Kuchyň je jedna z místností, kterou projde každý den snad každý člen rodiny. Ať už v kuchyni trávíte čas při přípravě pokrmů, nebo si jen vychutnáváte svou klidnou chvíli u šálku čaje, určitě si přejete mít krásně uklizenou a hlavně čistou kuchyň. Tento zdaleka nelehký úkol vám pomůžeme vyřešit snadno a rychle.

Jak vyčistit dřez od usazenin?

Je možné, že se ve vašem dřezu usadí mnoho nečistot nebo vodní kámen. Pokud si myslíte, že je váš dřez čistý, pak jistě stejně čistý nebude odpad. Odstranit usazené mastnoty nebo nečistoty můžete pomocí kyseliny citronové nebo jedlé sody. Smíchejte spolu s trochou vody tyto ingredience a naneste je na povrch dřezu nebo do odpadu. Nechte působit několik hodin a poté umyjte čistou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Plísně jsou tichou zhoubou zdí i našeho zdraví. Vypořádejte se s nimi šetrně, ale účinně
Zdroj obrázku: Pixabay

Stejným způsobem můžete odstranit vodní kámen také z baterie u dřezu. Namočte papírovou utěrku do kyseliny citronové a omotejte ji kolem baterie. Přes noc nechte působit a ráno důkladně opláchněte. Baterie bude opět jako nová.

Úklid hořáků, varné desky a digestoře

Samostatnou kapitolou je čištění a úklid plynových sporáků, varných desek a digestoří. Špína, mastnota a zbytky jídla se totiž jednoduše připečou k povrchu a jen těžko se dají odstranit. Pro důkladné odstranění použijte směs citronové kůry a octa. Do sklenice s octem uzavřete citronovou kůru, můžete přidat i trochu citronové šťávy. Nechte roztok týden odležet, poté přefiltrujte a kapalinu nalijte do lahve s rozprašovačem. Tento roztok použijte na varnou desku i digestoř, vždy nechte chvíli působit a poté setřete i s uvolněnou nečistotou vlhkým hadrem.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché triky, jak ušetřit za energie spojené s vytápěním domu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak rychle vyčistit mikrovlnnou troubu?

Tento jednoduchý trik vám pomůže snadno a velmi rychle odstranit veškerou mastnotu i nečistotu v mikrovlnné troubě. Do hlubokého talíře nalijte vodu spolu s citronovou šťávou nebo klasickým čisticím prostředkem na nádobí v poměru 2 : 1. Mikrovlnnou troubu nastavte na maximální výkon a zapněte asi na 3 minuty. Po ukončení ohřívání opatrně talíř vyndejte a boky trouby otřete papírovou utěrkou.

Zdroj: https://www.thespruce.com/clean-the-kitchen-in-15-minutes-1900092
Přidat na Seznam.cz