Interior Poster Modern Kitchen

Hygienicky čistá kuchyně den co den nemusí být fuška, pár triků to usnadní

Kuchyně je srdcem domova pro mnoho z nás. Je to místo, kde se schází členové domácnosti, vychutnávají si dobré jídlo a povídají si o zážitcích z celého dne. Proto je prioritou každé ženy, aby tato místnost byla dokonale čistá a krásná. Jistě víte, že kuchyně je místem s nejvyšším počtem choroboplodných zárodků. Co tedy dělat, abyste udrželi kuchyni čistou a ušetřili si čas při dalším úklidu?

Pracovní deska na lince

Abyste udrželi pracovní plochu stále čistou, nainstalujte pod linku koš na kolejničkách, který pouze při loupání brambor vysunete a nikde po lince nemusíte pokládat špinavé slupky. Po škrábání zeleniny opět koš či box zasunete a pracovní plocha je čistá.

Mohlo by vás zajímat:  V myčce nádobí lze snadno umýt běžné věci do domácnosti

Kuchyňský dřez

Dřez velmi často zapáchá, způsobují to především zbytky jídla v odpadu, ale i mikroby a bakterie. Doporučujeme každý večer nádobí umýt nebo dát do myčky, rozhodně špinavé nádobí nenechávejte přes noc ve dřezu. Po úklidu každý večer spláchněte celý dřez vroucí vodou. Houbičky dejte uschnout, nenechávejte je ve dřezu.

Zdroj obrázku: Freepik

Lednice

Vnitřek ledničky, včetně šuplíků pro zeleninu, vyložte papírovou utěrkou. Pokud nemáte utěrky, můžete použít pečicí papír nebo jiný voskovaný papír, který zachytí veškeré nečistoty. A jakmile začne být špinavý, jednoduše ho vytáhněte a vyměňte za nový. Pokud tak uděláte, ušetříte si čas při utírání polic a šuplíků. Důkladné čištění stačí jednou za měsíc.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché kroky, jak udržet dlažební kostky čisté

Dřevěné, ale i plastové prkénko

Doporučujeme tato prkénka jednou týdně vyčistit jedlou sodou a octem. Stačí, když smícháte dvě lžíce jedlé sody a jednu lžíci octa. Směs bude chvíli šumět, ale po vyšumění vznikne pasta, kterou nanesete na prkénko. Necháte chvíli působit a poté pomocí houbičky na nádobí umyjete prkénko. Dále doporučujeme jednou za měsíc potřít dřevěné prkénko olivovým olejem. Tak se nebudou nečistoty tolik vstřebávat do dřeva.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/kitchen-cleaning-36699640
Přidat na Seznam.cz