Nůžky snadno a rychle nabrousíte v pohodlí domova. A nejsou potřeba žádné speciální pomůcky

Nůžky snadno a rychle nabrousíte v pohodlí domova. A nejsou potřeba žádné speciální pomůcky

Každý z nás to zná. Nabrousit nůžky doma není obvykle snadný úkol, protože jednoduše nevíme, jak na to. Většina lidí se nakonec v zoufalství vydá k odborníkovi, aby zjistili, že je bude nabroušení stát dvakrát více než samotné nůžky. To je hrozné a navíc je pochopitelně potřebujete nabrousit jednou za čas, takže vás to ve finále vyjde na pěkné peníze.

Neuvěříte, jak je to jednoduché

Možná si myslíte, že celý proces bude velmi složitý a nezvládnete to. Ani náhodou. Na následující metody nemusíte být vůbec zruční, a stejně to zvládnete. Navíc nebudete potřebovat žádné drahé vybavení, které byste museli použít. Žádné brousky na nože ani jiné zázračné produkty, které nabrousí vše, co potřebujete. Zároveň nemusíte nikam chodit a můžete si nabrousit nůžky v pohodlí domova a úplně zadarmo. Potřebovat budete jen věci, které máte pravděpodobně doma neustále a obvykle je používáte k úplně jiným účelům. Věřte ale, že vám mohou skvěle pomoci i během broušení nůžek.

Mohlo by vás zajímat:  Parní sauna pročistí tělo a uvolní napětí. Její používání má však svá pravidla
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to?

Existuje hned několik způsobů, které můžete vyzkoušet podle toho, co máte zrovna po ruce. Pokud máte doma nepotřebnou skleněnou lahev, můžete ji použít. Nůžkami se snažte „odstřihnout“ hrdlo lahve. Takto pokračujte asi 1–2 minuty. Hrdlo samozřejmě nůžkami neodstraníte, ale nůžky budou nádherně ostré. Je to přitom velmi jednoduché, rychlé a zdarma, protože doma nějakou nepotřebnou lahev jistě najdete vždy.

Další možností je vzít obyčejnou hliníkovou fólii, čtyřikrát ji přeložit a několikrát ji přestřihnout nůžkami. Uvidíte, že během několika vteřin budou opět ostré a vy nebudete muset zaplatit ani korunu za jejich nabroušení. Pokud se chcete zbavit zbytků lepidla nebo zabránit rezivění, použijte plyn do zapalovače nebo odlakovač. Stačí použít pár kapek a otřít papírovou utěrkou. Čepel bude nádherně čistá, lesklá a nebude tolik trpět rzí.

Zdroj: https://www.popularmechanics.com/home/tools/a30615104/how-to-sharpen-scissors/
Přidat na Seznam.cz