Přírodní čistidla do domácnosti, která jsou levná, ekologická a nezávadná

Přírodní čistidla do domácnosti, která jsou levná, ekologická a nezávadná

Klasické čisticí prostředky do domácnosti jsou drahé, škodlivé pro životní prostředí i pro vaše zdraví. Mnohem lepší variantou jsou přírodní čistidla, která si jednoduše můžete vyrobit doma pomocí základních a zcela přírodních surovin, které vám neublíží, a ještě ušetříte. Navíc jsou stejně a mnohdy i více efektivní než chemické prostředky, které vám mohou z dlouhodobého hlediska skutečně ublížit, a to zejména v případě, že máte malé děti, domácí mazlíčky nebo alergie.

Přírodní alternativy

Mnoho lidí se bojí přejít na domácí prostředky, protože mají strach, že nebudou fungovat stejně dobře jako klasické produkty z obchodu, na které jsou zvyklí a na které jsou zvyklí z domova. Je přirozené, že používáme stejné prostředky jako naše maminky, ale to neznamená, že je to nejlepší alternativa, kterou můžete využívat.

Mohlo by vás zajímat:  Tableta do myčky v kombinaci s melaminovou houbičkou rozzáří sprchový kout
Zdroj obrázku: Freepik

Alternativou, která bude lepší po všech ohledech a bude fungovat stejně dobře, jsou mycí prostředky vyrobené ze surovin, které má každý z nás neustále v kuchyni. Dnes se podíváme na jednoduchý recept na účinný, multifunkční prostředek, který můžete použít na čištění oken a zrcadel, ale můžete z tohoto receptu vyjít a podobně připravit prostředky prakticky na jakýkoli úklid. Uvidíte, že váš domov bude nádherně čistý a zároveň doma nebudete mít žádné nebezpečné chemikálie.

Recept na úžasný čistič na skla a zrcadla

Je to velmi jednoduché. Potřebovat budete ¼ šálku octa, ¼ šálku lihoviny, 2 sklenice vody a 10 kapek svého oblíbeného oleje (např. eukalyptus, levandule apod.). Všechny ingredience nalijte do lahve s rozprašovačem a důkladně promíchejte. Uvidíte, že funguje ještě lépe než chemický přípravek a navíc svůj domov provoníte svou oblíbenou vůní. Velkou výhodou je také ekologie, možnost připravit ho kdykoli potřebujete a konečná cena, která bude mnohonásobně nižší než v případě klasických produktů z obchodu.

Zdroj: https://food52.com/blog/13568-6-all-natural-cleaning-products-you-can-make-at-home
Přidat na Seznam.cz