Zapach Lednice

Nepříjemný zápach z lednice pomohou odstranit běžné suroviny, které najdeme v kuchyni

Line se z vaší ledničky nepříjemný zápach, kterého se potřebujete zbavit? Pomocí těchto surovin to zaručeně zvládnete. Není na tom nic složitého. Nepříjemný zápach linoucí se z ledničky není normální a rozhodně by vás trápit neměl. Mohou od něho nepříjemně načichnout i některé potraviny, kterým se zkazí chuť, a vzniknout mohou i jiné problémy. Jak tedy účinně na nepříjemný zápach linoucí se z ledničky?

Zdroj obrázku: Freepik

Voda s octem

Vzhledem k tomu, že lednice slouží k uchovávání potravin, je nejlepší vyhnout se chemikáliím a zaměřit se na použití přírodních surovin. Právě voda v kombinaci s octem vám dokáže pomoci. Zbaví vás zápachu linoucího se z lednice poměrně rychle. Kromě toho má ocet také antibakteriální vlastností, díky kterým bude sloužit jako skvělá prevence. Do půl litru vlažné vody z kohoutku smíchejte trochu obyčejného octa a tímto roztokem pak umyjte vnitřek i venkovní stěny lednice.

Mohlo by vás zajímat:  Boty v zimě trpí na nečistoty i mokro. Při správné péči budou stále jako nové

Voda ve sklenici

Obyčejná voda ve sklenici, kterou položíte na poličku v lednici, je skvělým preventivním prostředkem proti nepříjemnému zápachu. Tato voda by proto měla být v lednici neustále. Díky tomu se můžete vyhnout nepříjemnému řešení zápachu. Pamatujte ale také na to, že voda v lednici nemůže být pořád jedna a ta samá. Pravidelně jednou týdně byste si měli vzpomenout a vodu vyměnit za čerstvou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kávová zrna

I kávová zrna mají skvělé schopnosti absorbování zápachu. To se týká i zápachu z lednice. Do každého šuplíku a na každou poličku v lednici rozmístěte několik kávových zrn. I ta byste měli každý týden měnit. Kromě toho byste měli lednici pravidelně čistit. To znamená, že by měla být alespoň jednou za měsíc rozmražená a perfektně vyčištěná. Jen tak zamezíte tvorbě bakterií a usazování nečistot z potravin, které mohou za nepříjemný zápach linoucí se z lednice.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a680917/get-rid-of-unpleasant-smells-fridge/
Přidat na Seznam.cz