Ants 498731 1920

Na zahradě se rádi zabydlí mlsní mravenci. Chyťte je do pasti, nebo chytře vyžeňte

Další hmyz, který doma jednoznačně nechceme. Zalézá do potravin a pokud se dostanou do domu, mohou jich být až stovky. Venku se ale jedná o dost potřebný hmyz, který čistí prostředí od zvířecích i rostlinných zbytků, zlepšuje strukturu půdy a přenáší semena, což napomáhá rozšíření některých rostlin. Stejně jako v domě, nebudeme chtít mravence ani na zahradě. Především pokud se jich větší počet objeví právě tam, kde máme zasazenou zeleninu či okrasné květiny. Kořeny rostlin a hlízy mravenci přímo milují. Zbavte se mravenců ekologickými způsoby.

Mohlo by vás zajímat:  Piliny lze zužitkovat jako hnojivo, mulč nebo ochranu před slimáky
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak mravence ze zahrady vyhnat

Mravenci do zahrady přicházejí po vyšlapané cestičce, takže jejich stezku jistě jednoduše najdete. Proto stojí za to, cestu posypat sodou – nešetřete. Také můžete vyzkoušet na cestu nalít lihový ocet, který svou vůní mravence odradí. Ale pozor, mravenec není hloupé stvoření a může přijít druhou stranou. Také tam nebo nejlépe kolem záhonu nasypte sodu nebo vylijte ocet. Můžete vyzkoušet i skořici, kterou nastražte do těsné blízkosti rostliny. 

Mohlo by vás zajímat:  Zážitek z grilování mohou zkazit zdravotní potíže. Na vině je špatná údržba samotného grilu
Zdroj obrázku: Pixabay

Past na mravence

Vyrobte si na mravence jednoduchou past. Na trávu, nejlépe tam, kde se mravenci shlukují, postavte talíř s medem. Sladké vůni medu žádný mravenec jistě neodolá. Jakmile přijdou mravenci na med, již se z něj nedostanou. Stejně tak můžete seskupení mravenců posypat kukuřičným škrobem. Možná budete chtít vyzkoušet mírnější způsoby. Umístěte kýbl s pilinami na cestičku nebo nejlépe k mraveništi a nechte ho tam na noc stát. Ráno by v něm mravenci měli být, proto bude stačit, když je vynesete někam daleko od zahrady. 

Mohlo by vás zajímat:  I když před ním odborníci varují, zcela se cukru vyhýbat by byla obrovská chyba

Rostliny, které mravence odlákají

Mravence také odpuzuje mnoho rostlin, které možná budete chtít zasadit na svou zahradu poblíž zeleniny nebo okrasných květin. Vyplatí se do zahrady vysadit levanduli, rozmarýn, majoránku, měsíček, tymián nebo mátu peprnou. Tento pracovitý hmyz nemá rád vůně těchto bylin, a tak bude nucen odstěhovat se o kus dál.

Přidat na Seznam.cz