washing-machine-902359_1920

Experti uvádějí řadu pádných důvodů, proč je lepší sušička než věšení prádla v bytě

Ne v každé domácnosti sušičku najdeme. Mnohdy na pořízení sušičky na prádlo nezbývají peníze, někdy pro ni není v bytě místo. Hodně rodin toto vyřeší pořízením sušáku na prádlo. Sušíte-li prádlo na sušáku uvnitř bytu, zde se dozvíte pár dobrých důvodů, proč byste to neměli dělat.

Prvním velkým problémem je vlhkost vzduchu, která stoupne přibližně o 30 %. Podle irské organizace The Asthma Society of Ireland, která se zabývá astmatem, vyšší vlhkost zvyšuje pravděpodobnost vzniku toxických hub. Z nich dochází k uvolňování tzv. sporů, které způsobují alergické reakce. Tyto houby a výtrusy nemusí být viditelné pouhým okem. Člověk pouze zaznamená mnohdy závažné alergické reakce. Zdravotní problémy mají především astmatici a lidi trpící alergiemi. Nezapomínejme ale na to, že alergie může propuknout v každém věku.

Jaké závažné problémy může způsobit plíseň v bytě?

  • alergickou rýmu
  • kýchání
  • dlouhotrvající kašel
  • astma
  • záněty spojivek
  • únavu
  • atopický ekzém
  • kopřivku
  • bolesti břicha

Dále jsou těmito plísněmi ohroženy děti, starší jedinci a lidé se špatným imunitním systémem, ale ani zdravý člověk by neměl riskovat v oblasti svého zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Rybenky milují vlhko a teplo. Vyžene je důkladné větrání a pravidelný úklid

Jaké je řečení těchto problémů?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jestliže máte sušičku, nebo možnost sušit prádlo venku, využívejte tyto možnosti na prvním místě. Je to totiž to nejlepší, co pro své zdraví můžete udělat.

Když nemáte na výběr a jediným řešením pro vás je sušení prádla v interiéru, snažte se aly k tomu docházelo v místnosti, kde můžete často otevřít okno, nebo pustit ventilátor. Nestavte sušák blízko topení ani prádlo nesušte na topení. Zbytečně byste se okrádali o teplo a docházelo k orosení oken. Snažte se také sušák nedávat ke stěně, kde kolem něj nebude moct proudit vzduch a prádlo bude schnout o to déle.

Dbejte rovněž zvýšené pozornosti při výběru sušáku na prádlo. Nemusíte si pořizovat pouze klasický rozkládací sušák, zabírající velký prostor. Pořiďte si sušák vám na míru, který se vejde například do sprchového koutu a usuší stejné množství prádla. Na trhu jich najdete velké množství různých velikostí a tvarů, které mohou být vyrobeny z různých materiálů. Vyberte si proto takový, který bude vaší domácnosti nejlépe vyhovovat.

Přidat na Seznam.cz