Někdo ocet používá jen v kuchyni, ochuzuje se však o jeho dokonalé využití při úklidu

Používáte ocet pouze v kuchyni? To je ale velká škoda, protože je to cenný pomocník v domácnosti. Skvěle s ním uklidíte koupelnu, vyčistíte troubu nebo dezinfikujete vanu či záchod. Hodí se také na odstranění vodního kamene z baterií nebo s jeho pomocí vybělíte obyčejné ponožky. Je to skvělý prostředek, protože odstraňuje nepříjemný zápach, například z ledničky. Vyčistit s ním můžete boty nebo buben pračky a navíc je pro naše zdraví neškodný. Pojďme se podívat na jeho vlastnosti.

Ocet je levný a snadno dostupný produkt, který dokáže zázraky

Ať potřebujete vyčistit konvici, vanu, nebo baterii, vždy byste měli sáhnout po octu. Nalijte jednu sklenici vody a octa do konvice, dejte vařit a poté vylijte. Několikrát můžete opakovat, dokud se nezbavíte vodního kamene. Kromě samotného octa bude na vodní kámen fungovat také pasta ze soli a octa.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet umí bělit látky. Funguje skvěle jako odstraňovač skvrn, který je na přírodní bázi, takže se nemusíte bát, že vám „vyžere“ barvu z trika nebo džín. Do octa můžete namočit například ponožky, které pustí veškerou špínu a budou vypadat jako nové. Pokud máte skvrny na koberci, přidejte ocet do každého prostředku, který chcete použít.

Mohlo by vás zajímat:  Kyselina citronová se postará o čistou domácnost, blahodárně působí ale i na lidské tělo

Pomocí octa můžete vydezinfikovat celý byt

Zapáchá vám lednice, kuchyňská linka je plná nečistot a prkénko na krájení nemůžete vydrbat? Přidejte ocet, který zničí bakterie i další mikroorganismy. Pokud smícháte ocet s vodou a přidáte pomerančový olej, zbavíte se otravného hmyzu, který nemá rád citrusové vůně. Ledničku osvěžíte tak, že smícháte vodu s octem a necháte plnou misku v lednici. Stejně příjemně bude vonět také myčka nádobí, pokud ji jednou měsíčně naplníte octem a pustíte program bez nádobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet pomůže vyleštit starší nábytek a dodat mu ztracený lesk. Smíchejte ocet s olivovým olejem v poměru 1 : 3, namočte do roztoku hadřík a otřete nábytek. Nebaví vás dlouhé mytí oken? I tady si usnadníte práci díky octu. Smíchejte ho s mycím prostředkem a nalijte do několika sklenic vody. Přelijte do rozprašovače, nastříkejte na okno a vyleštěte.

Zdroj: https://www.thespruce.com/surprising-uses-for-vinegar-1708690
Přidat na Seznam.cz