Hispanic Male Criminal Stealing Laptop Computer Walking Away Unnoticed

Před odjezdem na dovolenou je třeba dobře zabezpečit byt

Krádeže a vloupání do bytu jsou nepříjemnými situacemi, které se bohužel můžou kdykoli stát. Především při delší nepřítomnosti, jako je dovolená, je důležité přijmout opatření pro ochranu bytu. Existuje několik efektivních způsobů, jak minimalizovat riziko krádeže a zajistit, aby váš domov vypadal stejně i potom, co se vrátíte.

Bezpečnostní opatření v bytě

Prvním krokem k ochraně bytu je zabezpečit jej proti neoprávněnému vstupu. Zkontrolujte všechny dveře a okna a ujistěte se, že pevně drží a jsou v dobrém stavu. Zvažte instalaci kvalitních zámků a bezpečnostních systémů, které mohou odradit potenciální zloděje. Může to být například alarm, kamerový systém nebo bezpečnostní vrata. Nezapomeňte také na osvětlení v okolí bytu, které může odstrašit nezvané hosty a zvýšit zabezpečení.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejné mýdlo nabízí mnoho způsobů využití. S přehledem strčí do kapsy i nejdražší přípravky
Zdroj obrázku: Freepik

Opatrnost při komunikaci

Před odjezdem na dovolenou je důležité být obezřetný při sdílení informací o vaší nepřítomnosti. Vyvarujte se sdílení detailů o vaší dovolené na veřejných sociálních sítích, protože tím můžete dát potenciálním zlodějům vědět, že je váš byt prázdný. Mějte také na paměti, že ne všichni lidé kolem vás potřebují vědět, že jste na dovolené. Je lepší informovat pouze důvěryhodné osoby, které by v případě potřeby mohly být k dispozici.

Zajištění dohledu nad bytem

Mít dohled nad bytem i během naší nepřítomnosti je dalším účinným opatřením. Požádejte důvěryhodnou osobu, například souseda nebo přítele, aby pravidelně kontrolovala váš byt. Může se postarat o vyprazdňování schránek, zalévání rostlin a vytváření dojmu obývaného bytu, čímž snižuje pravděpodobnost, že váš domov bude působit opuštěně. Navíc tato osoba může v případě podezřelých aktivit rychle reagovat a kontaktovat policii, což zvyšuje zabezpečení vašeho bytu i při vaší nepřítomnosti. Dohled nad bytem znamená také, že v případě nouze je k dispozici někdo, kdo může přijít na pomoc a pomoci vyřešit případné problémy, jako je například poškození nebo havárie.

Zdroj: https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/ways-to-protect-your-home-when-you-travel
Přidat na Seznam.cz