Dl 612bedbugs Bed Bug Feeds On Arm Fm Above

Nejen v zanedbaných bytech, štěnice se mohou objevit kdekoliv. Jejich likvidace musí být radikální

Pokud jste o hmyzu s odborným názvem štěnice domácí zatím pouze slyšeli, ale nemáte s ním osobní zkušenost, můžete si gratulovat. V každém případě je však dobré vědět, jak nejlépe postupovat, kdyby se štěnice objevily i u vás doma. Sebelepší prevence vám totiž nezaručí, že se to právě vám nemůže stát.

Co je štěnice

Štěnice je jedním z druhů hmyzu, které se živí převážně lidskou krví, ale mohou parazitovat i na domácích mazlíčcích. Navíc patří k přenašečům různých patogenů. Dospělci jsou velice malí, dosahují délky přibližně 5 mm, ale jejich kousnutí je nepříjemné. Sice nebolí, ale po několika hodinách zanechává na kůži puchýřky, které svědí. Kousanců bývá navíc na těle více. Kritická bývá noc, kdy štěnice právě vylézají ze svých denních úkrytů a hledají potravu. Štěnice se vyskytují pouze tam, kde stabilně žijí lidé.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečená klíšťata číhají na každém rohu. Účinný repelent si snadno sami vyrobíte
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud se u někoho doma objeví štěnice, mívá takový člověk často obavu ze sociálního vyloučení, protože lidé mají výskyt štěnic spojen s nedostatkem hygieny a pořádku. Navíc přítomnost štěnic samozřejmě výrazně narušuje kvalitu spánku.

Jak poznáte, že jste se stali cílem štěnic

Výskyt štěnic není tak těžké odhalit, protože žijí ve velkých, stále se rozrůstajících společenstvích, která někdy pocházejí od jediné samičky. Obvykle můžete najít řadu světlých vajíček a také výkaly, které jsou tmavě zbarvené.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice dokážou během chvíle zničit celou zahradu. Tu nejlepší pomoc najdeme v každé kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se štěnic účinně zbavit

Abyste vaši domácnost tohoto obtížného hmyzu zbavili, doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří jsou vybaveni potřebnými technologiemi a prostředky k jejich likvidaci. To však neznamená, že pro návrat do normálního stavu nemůžete také sami něco udělat.

Rozhodně se doporučuje vyprat, pokud možno, všechno ložní prádlo a také oblečení. Místa, kde se vyskytovaly štěnice, je dobré co nejlépe uklidit a použít na ně dezinfekční přípravek, nejlépe s obsahem alkoholu. Pokud máte doma věci, které nemůžete chemicky vyčistit nebo vyprat, dejte je na několik hodin do mrazničky.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/guide/bedbugs-infestation
Přidat na Seznam.cz