Krtka ze zahrady vyžene zvířecí srst a zvukové plašiče

Krtka ze zahrady vyžene zvířecí srst a zvukové plašiče

Krtci jsou krásná zvířátka, ale někde na louce. Určitě je nechceme mít ve svém pravidelně udržovaném záhonku, a už vůbec ne na pečlivě střiženém trávníku. Každý zahrádkář trne hrůzou, jestli se mu na zahradě neobjeví krtinec. Pokud se tak stane, nezoufejte. Těmito jednoduchými a účinnými metodami krtka ze zahrady vyženete a neublížíte mu.

Vyžeňte krtka ze zahrady

Krtci nejčastěji poškozují záhony a trávníky. Ještě před vysazením trávníku je dobré instalovat sítě, které zamezí vniknutí krtka na povrch. Je to sice trochu více práce a samozřejmě další finanční výdaj navíc, ale určitě to stojí za zvážení. Pokud už máte zahradu založenou, nezbývá nic jiného než při návštěvě krtka použít osvědčené rady.

Mohlo by vás zajímat:  Droždí obohatí půdu o přátelské mikroorganismy, pivoňky poté bohatě pokvetou

Při zakládání zahrady můžete kolem plotu vykopat příkop a zasypat jej sutinami. Krtci nemají rádi skalnatá místa. Špatně se jim po nich leze. Také nemají rádi vibrace a zvuky. Jsou to citlivá zvířátka. Protože nevidí, mají vyvinutější ostatní smysly. Na zahradu stačí instalovat několik plašičů. Zahrádkářům se osvědčily plechovky nebo sklenice.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte elektronické plašiče nebo vsaďte na vlasy

Vlasy nebo srst mohou krtka pořádně vyděsit. Spojit tuto účinnou metodu můžete například s aromatickými vůněmi, které krtka také účinně vypudí. Postačí zvířecí srst. Vyčešte svého čtyřnohého miláčka, sesbírejte vyčesanou srst, smotejte do chuchvalce a umístěte přímo do tunelu, který si krtek vyrobil.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstování vlastních broskví je s trochou trpělivosti snadné

Pro ještě větší účinek můžete kombinovat výše uvedené metody spolu s elektronickým plašičem proti krtkům. Tyto plašiče vydávají zvuky i vibrace, které jsou pro člověka neslyšitelné. Vůbec vás při relaxaci na zahradě nebudou rušit. Ale krtkům budou vadit. Plašiče umisťujte na chvíli, protože se může stát, že si na ně krtek brzy zvykne. Nebo pokud to přístroj umožňuje, měňte pravidelně frekvence.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-moles-in-your-yard-garden/
Přidat na Seznam.cz