Odporné malé mušky se rády skrývají v odpadu. Během vteřiny od nich bude pokoj

Odporné malé mušky se rády skrývají v odpadu. Během vteřiny od nich bude pokoj

Ucpané odtoky v kuchyni nebo koupelně mohou mít hned několik příčin. Jednou z nich je přítomnost velmi nepříjemného hmyzu, který tato místa přímo miluje. Prostředí v odtoku je totiž ideální pro jejich rozmnožování. Pro nás to bohužel znamená, že všechny bakterie a prach budou stoupat do vzduchu, což může být problémem pro alergiky a astmatiky. Jak si s tím poradit?

Kdo jsou odpadní mušky?

Do boje s hmyzem se můžeme pustit jen v případě, že rozeznáme jeho druh. U odpadů a kanalizace se většinou skrývají tzv. odpadní mušky. Poznáte je poměrně jednoduše. Vypadají jako malé chlupaté můry s podsaditým tělem a dlouhými tykadly. Jejich barva může být šedá, hnědá nebo žlutá podle jejich druhu. Velikostí připomínají ovocné mušky, ale podle vzhledu je snadno rozeznáte.

Mohlo by vás zajímat:  Vybrat opravdu kvalitní vánoční stromek není těžké. Stačí se zaměřit na několik faktorů

Odpadní mušky se zdržují u odtoků, odpadů a kanalizace. Zbytky potravin, mastnota, prach a další nečistoty jsou nejlepším místem pro jejich larvy. Právě v odpadu se mohou vytvořit nové generace tohoto hmyzu, které budou poletovat po kuchyni nebo koupelně. Naštěstí se tohoto hmyzu můžete velmi jednoduše a rychle zbavit. Za chvíli se dozvíte, jak na to.

Zdroj obrázku: Freepik

Je tento hmyz nebezpečný pro zdraví?

Tato otázka je pro všechny velmi důležitá. Ne, odpadní mušky nejsou přímo nebezpečné, protože nás nedokážou bodnout ani kousnout. To ale neznamená, že byste si je měli nechat doma. Riziko představují hlavně pro alergiky, kterým mohou způsobit nepříjemnou reakci. Navíc budou po celém domově roznášet škodlivé mikroorganismy včetně bakterie E.coli.

Jak se jich zbavit?

Způsob, kterým se tohoto hmyzu spolehlivě zbavíte, je velmi jednoduchý. A zabere jen pár minut. Musíte jen převařit obyčejnou vodu, přidat do ní trochu octa a nalít tuto směs do odpadu v místnosti, kde jste si všimli těchto malých tvorů. Během vteřiny zabijete všechny jedince, kteří se budou nacházet v odpadu. A budete mít svůj domov znovu čistý a bezpečný pro celou rodinu.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a29364962/how-to-get-rid-of-drain-flies/
Přidat na Seznam.cz