Cistic Koupelna2

Jakmile si všimnete ve své koupelně plísně, ihned se jí zbavte pomocí jedné zázračné metody

Plíseň může nejen nepříznivě ovlivnit estetiku našeho domova, ničí také podlahy a stěny a je zdravotním rizikem pro naše plíce. Než však použijete invazivní metody a sáhnete po silných chemických prostředcích, které mají plísně zničit, zkuste vyzkoušet přírodní směs na bázi oleje z čajovníku. Tato metoda se osvědčí v situaci, kdy se plíseň právě objevila na zdi nebo na podlaze.

Proč plíseň vzniká?

Plíseň se nejčastěji objevuje v horním nebo dolním rohu stěny, vedle podlahových lišt, jednoduše všude tam, kam proniká vlhkost. Pokud se dostane velmi hluboko do struktury stěny, jediným řešením je odloupnout omítku a použít speciální chemický prostředek k usmrcení rozrůstající se plísně. Jestliže však situaci stihnete zpozorovat včas, můžete použít k odstranění plísně čajovníkový olej.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky jsou čistotná stvoření, přesto ale vyžadují naši péči. Nezapomínejte na to nejdůležitější
Zdroj obrázku: Freepik

Co budete potřebovat:

  • olej z čajovníku,
  • vodu,
  • houbičku, hadřík,
  • zubní kartáček,
  • větší kartáč s tvrdými štětinami.

Jak postupovat?

Nejlepším řešením je samozřejmě plísním předcházet. Vše, co musíte udělat, je pravidelně větrat. V situacích, kdy to není možné (například v koupelně), pravidelně otevírejte dveře, aby i do těchto míst proudil vzduch.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestliže se ale už plíseň objevila, je nutné se jí urgentně zbavit. Jak to udělat? Odměřte si dvě čajové lžičky oleje z čajovníku a nalijte je do dvou šálků vody. Výsledný roztok dobře promíchejte a nalijte jej do lahve s rozprašovačem. Poté tento roztok naneste na plíseň a nechte působit asi 60 minut.

Mohlo by vás zajímat:  Zkušený zahradník kartonovou krabici nikdy nevyhodí. Pomůže k bohatší úrodě i proti plevelu

Poté použijte kartáč na odstraňování nečistot a tuto oblast řádně vydrhněte. Na těžko přístupná místa nebo úzké mezery může být obzvláště účinný zubní kartáček.

Pokud jsou plochy velmi silně zasaženy plísněmi, je třeba postup opakovat a ještě silněji vydrhnout. V případě, že se na dlaždicích nebo na spárách objeví plíseň, můžete kromě kartáče použít k čištění i houbičku s ostrým povrchem. Pamatujte, že se nevyplatí používat běžné bělidlo, které má v případě plísní jen dočasné účinky.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/how-to-get-rid-of-mold-on-walls-in-the-bathroom/
Přidat na Seznam.cz